Jak wyłączyć telefon Samsung?

W celu wyłączenia telefonu Samsung można posłużyć się przyciskiem ekranowym znajdującym się w górnym menu, skorzystać z przycisku bocznego po prawej stronie lub z kombinacji fizycznych klawiszy bocznych (w zależności od modelu). Ponadto wyłączenie telefonu Samsung możliwe jest za pomocą polecenia głosowego dla asystenta Bixby. W dzisiejszym artykule znajdziesz instrukcje dla każdego ze sposobów, zatem jeżeli chcesz wyłączyć swój telefon Samsung, przeczytaj wpis.

Jak wyłączyć telefon Samsung za pomocą przycisku ekranowego?

1. Jak wyłączyć telefon Samsung

Aby wyłączyć telefon Samsung za pomocą przycisku ekranowego, wykonaj poniższe kroki:

1. odblokuj telefon,

2. rozwiń górne menu, przesuwając palcem od górnej krawędzi ekranu na dół,

3. kliknij przycisk ekranowy z ikoną zasilania,

4. gdy wyświetli się menu wyłączania z trzema dostępnymi opcjami, wybierz pierwszą od góry, czyli „Wyłączanie zasilania”,

5. potwierdź wybór ponownym kliknięciem, a telefon zostanie wyłączony.

Jak wyłączyć telefon Samsung za pomocą przycisku bocznego?

2. Jak wyłączyć telefon Samsung?

W większości smartfonów marki Samsung za wyłączanie urządzenia odpowiada fizyczny przycisk zasilania znajdujący się po prawej stronie. Odpowiada on także za blokowanie i odblokowywanie ekranu. Aby wyłączyć telefon Samsung za pomocą bocznego przycisku, wykonaj poniższe kroki:

1. odblokuj smartfona,

2. wciśnij i przytrzymaj dłużej przycisk zasilania (po prawej stronie),

3. z dostępnych opcji, które pojawią się na ekranie, wybierz pierwszą od góry, czyli „Wyłączanie zasilania”,

4. potwierdź wybór ponownym kliknięciem, a Twój telefon wkrótce się wyłączy.

Jak wyłączyć telefon Samsung za pomocą kombinacji przycisków bocznych?

3. Jak wyłączyć telefon Samsung?

Niektóre modele smartfonów marki Samsung, takie jak na przykład Samsung Galaxy A52, A53 czy A54 nie zostały wyposażone w fizyczny przycisk zasilania. Przycisk boczny znajdujący się po prawej stronie w tych smartfonach nie odpowiada za ich wyłączanie i włączanie, tylko wybudza asystenta głosowego Bixby.

Wyłączenie telefonu bez bocznego przycisku zasilania możliwe jest poprzez przytrzymanie kombinacji klawiszy bocznych lub oczywiście – skorzystanie z dwóch pozostałych metod, a więc przytrzymanie przycisku ekranowego lub wypowiedzenie komendy dla asystenta Bixby. Jeżeli chcesz wyłączyć telefon Samsung za pomocą kombinacji przycisków bocznych, wykonaj poniższe kroki:

1. odblokuj telefon,

2. równocześnie wciśnij i przytrzymaj prawy przycisk boczny oraz przycisk zmniejszania głośności,

3. po tym jak wyświetli się menu wyłączania z trzema dostępnymi możliwościami,

wybierz pierwszą od góry, czyli „Wyłączanie zasilania”,

4. potwierdź wybór ponownym kliknięciem.

Konfigurowanie ustawień przycisku bocznego w nowszych smartfonach Samsung

Jeżeli posiadasz smartfon, w którym przycisk boczny odpowiada za wybudzanie Bixby, a nie za wyłączanie telefonu (na przykład Samsung Galaxy A52, A53 czy A54), a korzystanie z kombinacji klawiszy jest dla Ciebie uciążliwe, możesz zmienić funkcję klawisza bocznego w ustawieniach telefonu. Użytkownicy mogą dostosować ustawienia klawisza bocznego w taki sposób, by zamiast wybudzać asystenta głosowego Bixby, odpowiadał on za wyłączanie smartfona.

Aby zmienić ustawienia przycisku bocznego w smartfonach Samsung niewyposażonych domyślnie w przycisk wyłączania, wykonaj poniższe kroki:

1. przejdź do Ustawień telefonu,

2. zjedź na dół i wybierz zakładkę „Zaawansowane funkcje”,

3. odszukaj i wybierz opcję „Klawisz boczny”,

4. w sekcji „Naciśnij i przytrzymaj” zaznacz opcję „Menu wyłączania”. Klawisz boczny znajdujący się po prawej stronie przestanie wybudzać asystenta głosowego Bixby, a zamiast tego umożliwi Ci wyłączenie smartfona.

Jak wyłączyć telefon Samsung za pomocą komendy głosowej dla asystenta Bixby?

4. Jak wyłączyć telefon Samsung?

Bixby to wbudowany asystent głosowy w urządzeniach marki Samsung, któremu można zadawać różnego rodzaju pytania, na przykład o pogodę czy inne informacje z sieci. Umożliwia on także werbalną obsługę smartfona - na przykład głosowe ustawianie budzika, wykonywanie połączeń czy pisanie i wysyłanie wiadomości.

Ponadto pozwala on na wyłączanie telefonu głosem. Bixby nie obsługuje jednak języka polskiego, zatem komendy należy wypowiadać po angielsku lub w pozostałych obsługiwanych językach, tj. po niemiecku, hiszpańsku, włosku, francusku, portugalsku, koreańsku lub chińsku.

Aby wyłączyć telefon Samsung za pomocą asystenta Bixby, należy:

1. wybudzić asystenta głosowego za pomocą komendy „Hi Bixby” lub przycisku bocznego,

2. wypowiedzieć komendę „turn off the phone”,

3. potwierdzić wybór. Asystent AI samodzielnie wyłączy telefon.

Wyłączanie telefonu Samsung – podsumowanie

Podsumowując, wyłączenie telefonu Samsung jest bardzo proste i możliwe na kilka sposobów. Można użyć do tego przycisku ekranowego z logo zasilania znajdującego się w górnym menu, skorzystać z przycisku bocznego odpowiadającego za wyłączanie smartfona lub z kombinacji fizycznych klawiszy bocznych. Ciekawym sposobem na wyłączenie telefonu Samsung jest także wydanie polecenia wbudowanemu asystentowi głosowemu Bixby. Każda z metod jest skuteczna i prowadzi do wyłączenia smartfona.

sprawdź etui na telefon

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.