Jak wyłączyć tryb obsługi bezdotykowej w Huawei?

Telefony z nakładką systemową EMUI, czyli Huawei i Honor, wyposażone zostały w tryb obsługi bezdotykowej. Jest to funkcja, która chroni smartfony przed przypadkowym wybudzeniem (np. kieszeni). Niestety czasami zdarza się, że tryb ten uruchamia się w nieodpowiednim momencie - na przykład gdy chwycimy telefon w specyficzny sposób lub gdy założymy na niego etui typu full body. Jak wyłączyć funkcję, by nie przeszkadzała w codziennym użytkowaniu telefonu? 

Wyłączanie trybu obsługi bezdotykowej

Wyłączenie trybu obsługi bezdotykowej jest bardzo proste. Wystarczy otworzyć Ustawienia telefonu, przejść do zakładki Inteligentna pomoc, a następnie odnaleźć i dezaktywować funkcję: Tryb wyłączenia dotyku

telefon Huawei

Istnieje także drugi sposób. Gdy na ekranie telefonu pojawi się dobrze Ci znany komunikat: „Nie zakrywaj górnej części ekranu”, po prostu przyciśnij równocześnie przycisk zasilania i regulacji głośności. Wtedy Twój smartfon nie będzie już uruchamiać trybu obsługi bezdotykowej, nawet gdy wykryje, że górna część wyświetlacza jest zakryta. 

smartfon Huawei

Mamy nadzieję, że dzięki naszej instrukcji udało Ci się dezaktywować tryb obsługi bezdotykowej w swoim Huaweiu i od teraz możesz bez przeszkód korzystać z wszelkiego rodzaju etui i akcesoriów GSM

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.80 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.