Jak wylogować się z konta Google na telefonie?

Chcesz pożyczyć komuś telefon, a może planujesz odsprzedać smartfon? Przed przekazaniem urządzenia w nowe ręce warto co najmniej wylogować się z konta Google. Zawiera ono wiele danych na Twój temat, którymi niekoniecznie możesz chcieć się dzielić. Czy zawsze da się wylogować z konta Google na telefonie, a jeśli tak, to jak można to zrobić?

Po co konto Google w telefonie?

1. Jak wylogować się z konta Google na telefonie?

Chociaż mogą zaistnieć pewne okoliczności, w których zechcesz wylogować się ze swojego konta Google na telefonie, nie warto rezygnować z niego całkowicie. Większość aplikacji jest synchronizowana z Twoim kontem Google. Dotyczy to w szczególności Androida, w którym potrzebujesz konta Google do zalogowania się w Sklepie Play i pobierania aplikacji. Ponadto konto Google umożliwia tworzenie kopii zapasowych zawartości Twojego telefonu i daje dostęp do wielu usług, na przykład do Gmaila, Google Meet czy Dokumentów.

Jak wylogować się z konta Google na telefonie z Androidem?

2. Jak wylogować się z konta Google na telefonie?

Smartfony pracujące w systemie operacyjnym Android są na tyle sprzęgnięte z usługami Google, że ich całkowite odseparowanie nie jest w pełni możliwe. Już na etapie konfiguracji nowego urządzenia musisz przecież podać swoje dane logowania do konta Google. Dlatego opcja wylogowania z konta Google na Androidzie działa tylko wtedy, gdy masz na nim co najmniej 2 różne konta (na przykład prywatne i służbowe). Wówczas:

1. Otwórz Ustawienia telefonu.

2. Odszukaj kategorię Google.

3. Wybierz opcję Zarządzaj kontem Google.

4. Stuknij Zarządzaj kontami na tym urządzeniu.

5. Możesz przelogować się z jednego konta na drugie lub usunąć jedno z kont.

Ciekawostka: Jeśli nie chcesz wcale korzystać z konta Google na swoim telefonie, propozycję mogą stanowić dla Ciebie smartfony marki Huawei, które wcale nie mają dostępu do usług tego giganta.

Wyloguj się z konta Google w Chrome

Android daje możliwość wylogowania się z konta Google w swoich aplikacjach. Przykładowo możesz wylogować się z konta Google w przeglądarce Chrome na telefonie.

1. Otwórz przeglądarkę Chrome na telefonie.

2. Stuknij 3 kropki w prawym górnym rogu wyświetlacza.

3. Wybierz kategorię Ustawienia.

4. Stuknij swój awatar.

5. Wybierz Wyloguj się i wyłącz synchronizację.

Dzięki wyłączeniu synchronizacji wylogujesz się także z innych usług Google na Twoim koncie, na przykład z Gmaila.

Co jeśli nie mogę wylogować się z konta Google?

Najlepsze rozwiązanie stanowi zastąpienie jednego konta Google innym, na przykład takim, na którym nie przechowujesz poufnych dla siebie danych. Jeśli z kolei planujesz sprzedaż telefonu, po prostu przywróć go do ustawień fabrycznych. Wtedy wszelkie dane na temat Twojego konta Google zostaną trwale wymazane z pamięci urządzenia i stanie się ono w pełni gotowe do nowej konfiguracji.

Jak wylogować się z konta Google na iPhonie?

Wylogowanie się z konta Google na iPhonie jest znacznie prostsze niż na Androidzie, ponieważ system iOS nie jest tak uzależniony od Google.

1. Uruchom na swoim iPhonie dowolną aplikację od Google, na przykład Gmail.

2. Stuknij swój awatar w prawym górnym rogu wyświetlacza.

3. Wybierz opcję Zarządzaj kontami na tym urządzeniu.

4. Stuknij Usuń z tego urządzenia.

5. Gotowe! Twój iPhone nie jest dłużej synchronizowany z kontem Google.

etui na telefon sprawdź
Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Wybierz jedną z powyższych ocen.