Jak wyzerować iPhone’a bez kodu?

Zapomnieliśmy kodu do odblokowania swojego iPhone’a albo jesteśmy pewni, że wpisujemy poprawy kod, a mimo to telefon wyświetla komunikat o blokadzie. Taka sytuacja może być bardzo irytująca, szczególnie jeśli zależy nam na jak najszybszym odblokowaniu urządzenia i na przykład wykonaniu pilnego telefonu. Czy w takim razie jesteśmy w stanie wyzerować iPhone’a bez kodu? Wielokrotne wprowadzenie błędnego kodu odblokowującego ekran iPhone’a skutkuje wygenerowaniem komunikatu o tymczasowej blokadzie. W efekcie nie jesteśmy w stanie dostać się do wnętrza urządzenia, dopóki nie wpiszemy poprawnego hasła. Jeżeli go nie znamy, pozostaje nam jedynie wyzerować iPhone’a bez kodu.

Uwaga na dane znajdujące się w pamięci iPhone’a

1. Jak wyzerować iPhone’a bez kodu?

Niestety, wyzerowanie iPhone’a bez kodu wiąże się z utratą wszelkich danych zapisanych bezpośrednio w pamięci telefonu. Taka jest gwarancja bezpieczeństwa zawartości urządzenia dla właścicieli, których iPhone został skradziony. Jeżeli jednak przezornie wykonaliśmy wcześniejszą kopię zapasową – bez obaw, dane będziemy mogli przywrócić.

Jak wyzerować iPhone’a – instrukcja krok po kroku

2. Jak wyzerować iPhone’a bez kodu?

Aby wyzerować iPhone’a bez kodu odblokowującego urządzenie, konieczne jest posiadanie do dyspozycji komputera. Możemy skorzystać w tym celu z własnego urządzenia lub udać się do jednego z autoryzowanych sklepów bądź serwisów Apple. Kolejne kroki przedstawiają się następująco:

1. Podłączamy wyłączonego iPhone’a do komputera za pomocą przewodu USB.

2. Przytrzymujemy jeden z przycisków głośności znajdujących się z boku obudowy telefonu. W większości urządzeń zadziała przycisk zmniejszania głośności.

3. Na ekranie iPhone’a zostanie wyświetlony tryb awaryjny, który pozostanie aktywny przez kolejne 15 minut. W tym momencie odszukujemy telefon na naszym komputerze i otwieramy go poprzez aplikację iTunes lub Finder.

4. Z poziomu wybranej aplikacji konfigurujemy iPhone’a jako nowe urządzenie z systemem iOS.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.