Jak zabezpieczyć swój telefon podczas festiwalu?

Wraz z nadejściem wiosny, rozpoczęła się pora na “festiwale pod chmurką”. Choć sezon na typowe letnie imprezy dopiero się rozpoczął, to zapewne wiele osób ma już gotowe plany koncertowe.


Wyjeżdżając na festiwale często zabieramy wiele elektronicznych gadżetów. Poza telefonem, pakowane są najczęściej: pojemny power bank, aparat, dodatkowe karty pamięci, ładowarka solarna oraz sportowa kamerka. To podstawowy zestaw gadżetów, które pomagają w codziennym życiu na festiwalowym polu. Warto pamiętać o kwestii zabezpieczenia swojego sprzętu. Zmienna pogoda i polowe warunki, a także ryzyko kradzieży to tylko nieliczne sytuacje, które mogą przyczynić się do utraty np. telefonu. Polecamy zatem przeczytać nasz niezbędnik festiwalowicza, który pozwoli zabezpieczyć smartfon podczas koncertów.

Przede wszystkim, trzeba zadać sobie pytanie, co może stać się z telefonem na festiwalu? Okazuje się, że lista nie jest wcale taka krótka, jak mogłoby się wydawać:

 • kradzież/zgubienie;
 • stłuczenie ekranu;
 • połamana lub porysowana obudowa;
 • zalanie;
 • zabrudzenie
 • uszkodzenia płyty lub innych wewnętrznych części;

Można ochronić swój smartfon przed takimi sytuacjami. Wystarczy tylko zainwestować w kilka dodatków do urządzenia oraz przestrzegać parę zasad.

 • Saszetka na gadżety

Przede wszystkim, aby nie stać się ofiarą kradzieży, należy zostawić cenne przedmioty w bezpiecznym, zamykanym miejscu. Jeżeli nie ma takiej możliwości, to trzeba je nosić zawsze przy sobie. Na pewno ułatwi to nerka zapinana na biodrze. Tego typu saszetki są bardzo pojemne i można w nich zmieścić nie tylko portfel, ale także telefon, klucze oraz dokumenty.

 • Etui na telefon

Aby zabezpieczyć smartfon przed zniszczeniem, w pierwszej kolejności trzeba kupić wytrzymały case. Dobrej jakości etui na telefon, zapewni ochronę przed różnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Przede wszystkim polecamy nasze futerały z materiału TPU - są nie tylko elastyczne, ale także odporne na zarysowania oraz tarcia. Ponadto, taki bumper dobrze pochłania energię uderzenia, więc skutki upadku smartfona będą znacznie mniejsze. W naszym sklepie można znaleźć różne typy futerałów: sylikonowe plecki z nadrukami, kabury na pasek, etui z klapką czy w formie książeczki. Mamy także pokrowce premium jak etui marki Verus czy Nillkin Case.

 

 • Zabezpieczenie ekranu

Bardzo częstym skutkiem upadku smartfona jest stłuczona szybka ekranu. Dlatego do zestawu z etui poleca się dokupić szkło hartowane o wysokiej twardości, by chroniło front telefonu. W przypadku foli ochronnej, zabezpiecza ona ekran jedynie przed poplamieniem i ryskami. Szybka jest znacznie wytrzymalsza, więc także o wiele bardziej funkcjonalna.

 • Wodoodporny pokrowiec

Bardzo piękne są festiwale kolorów. Widowisko jest tak magiczne, że trudno powstrzymać się by nie wyciągnąć telefonu i nie zrobić zdjęcia. Niestety może to się źle skończyć dla urządzenia. Kolorowe proszki są naturalne, aczkolwiek ciężko zmyć je ze smartfona. Drobinki dostają się także do wnętrza urządzenia, co może powodować naprawdę duże szkody. Dlatego warto kupić wodoodporne etui, które da możliwość korzystania z aparatu i jednocześnie zabezpieczy telefon. Taki case przyda się również pod prysznicem czy podczas wilgotnych, polowych nocy.

 • Nie wyciągaj telefonu w tłumie

Nigdy nie powinno korzystać się ze smartfona będąc w tłumie. Szczególnie jeśli jest się pod sceną, gdzie właśnie trwa koncert. Próba zrobienia zdjęcia lub filmowania może zakończyć się upadkiem smartfona i zagubieniem go lub nadepnięciem przez innego festiwalowicza. Lepiej poszukać spokojniejszego miejsca, gdzie nie ma zbyt dużego tłumu lub przyczepić telefon na smyczkę.

 • Załóż hasło

Zabezpieczając smartfon od zewnątrz, nie wolno zapomnieć o zabezpieczeniu jego zawartości. Założenie hasła na aplikacje społecznościowe oraz bankowe jest bardzo ważną sprawą. Jeśli urządzenie zostanie skradzione, to przynajmniej pozostaje pewność, że nikt nie włamie się na nasze konto. W ochronie danych na smartfonie pomoże m.in. darmowa aplikacja CM Security. Jeśli ktoś wpisze błędnie hasło, aplikacja zrobi mu zdjęcie i wyśle maila na podany przy rejestracji mail.

Mamy nadzieję, że porady będą przydatne i nikomu nie przytrafi się żadna przykra sprawa ze zniszczonym lub zagubionym telefonem. Każdemu, kto wybiera się na jakikolwiek festiwal, życzymy udanej zabawy i niezapomnianych wrażeń!

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.90 / 5.0 (14)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.