Jak zabezpieczyć telefon dziecka?

Dzieci bardzo często otrzymują pierwsze smartfony już w wieku wczesnoszkolnym, a nawet przedszkolnym. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy jak zabezpieczyć telefon dziecka, aby podczas jego korzystania nie było ono narażone na nieodpowiednie treści. Doradzamy także, jak uchronić urządzenie malucha przed uszkodzeniami i usterkami, aby w wyniku awarii nie straciło z kontaktu z dorosłymi.

Aplikacje do kontroli rodzicielskiej

Google Family Ink aplikacja do kontroli rodzicielskiej

Przed podarowaniem dziecku smartfona powinniśmy szczerze i cierpliwie porozmawiać z nim na temat bezpiecznego korzystania z Internetu i wytłumaczyć mu, jakie zagrożenia czyhają na nie w sieci.

Warto także, abyśmy zainstalowali na smartfonie dziecka aplikację do kontroli rodzicielskiej, aby maluch przez przypadek nie zainstalował na swoim urządzeniu szkodliwego oprogramowania lub nieodpowiedniej aplikacji.

Na rynku jest dość dużo tego typu programów, na uwagę zasługuje między innymi program Google Family Ink. Aplikacja umożliwia kontrolowanie smartfona dziecka z poziomu telefonu rodzica, dzięki czemu będziemy mogli na przykład odrzucać pobierane przez nie aplikacje i odwiedzane strony. Ponadto, jeśli maluch wpisze w Google  frazę nieodpowiednią do jego wieku, wyszukiwarka przefiltruje jego wyniki. 

apple iphone

W iPhone’ach producent zadbał o wbudowane funkcje kontroli rodzicielskiej. Rodzice mają możliwość ograniczenia dostępu dzieciom do niektórych aplikacji oraz wyszukiwarki Safari. Maluch będzie wtedy mógł korzystać jedynie ze sprawdzonych i zatwierdzonych przez dorosłych aplikacji. Istnieją także inne opcje - dostęp do Safari może pozostać odblokowany, ale dziecko będzie mogło poruszać się jedynie po wybranych witrynach.

Akcesoria do telefonu dla dzieci

etui na telefon i szkło ochronne

Telefon dziecka warto zabezpieczyć nie tylko “od środka” blokując niebezpieczne witryny, ale także zaopatrując jego urządzenie w odpowiednie akcesoria ochronne.

Smartfon malucha, w szkole czy na podwórku, narażony jest na liczne upadki i uszkodzenia. Mogą one spowodować trwałe uszkodzenia sprzętu i utratę kontaktu z dzieckiem.

Zakup dobrego etui na telefon i szkła hartowanego na ekran to z pewnością rozsądne rozwiązanie. To niedrogie akcesoria, a są w stanie uratować telefon, gdy znajdzie się “w potrzebie”. Do wyboru jest mnóstwo rodzajów różnych wzorów i typów pokrowców (np. etui silikonowe, plastikowe, pancerne), więc z pewnością każdy maluch znajdzie coś dla siebie.

Zachęcamy do przejrzenia naszych propozycji case’ów dla dzieci, które zestawiliśmy we wpisie: jakie etui na telefon dla dziecka?

szkła i folie ochronne sprawdźetui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.40 / 5.0 (2)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.