Jak zabezpieczyć telefon w kajaku?

Sezon na kajaki zbliża się wielkimi krokami. Podczas spływu nasze smartfony narażone są na liczne zalania i uszkodzenia. Jak chronić urządzenia mobilne przed tego rodzaju usterkami? Podpowiadamy!

Telefon w kajaku - jak się przygotować?

woreczki strunowe do telefonu w kajaku

Aby uniknąć przykrych niespodzianek i móc bez stresu cieszyć się z wyprawy, należy odpowiednio przygotować się do spływu. Jeśli wybieramy się w podróż indywidualną, koniecznie powinniśmy pamiętać o wcześniejszym naładowaniu baterii telefonu. Również podczas płynięcia w szyku, otwierający i zamykający osadę powinien dysponować niezakłóconą możliwością kontaktu.

power bank do kajaka

Jeśli nasz smartfon nie może poszczycić się długo działającą baterią i przez to szybko traci energię, dla bezpieczeństwa powinniśmy zaopatrzyć się w power bank. W związku z tym, że podczas spływu łatwo może dojść do zalania sprzętu elektronicznego, urządzenia należy odpowiednio zabezpieczyć.

Jedną z możliwości jest włożenie ich do kilku szczelnie zamykanych woreczków strunowych, które kupimy w większości marketów, już za kilka groszy. Rozwiązanie to nie jest jednak w stu procentach idealne, ponieważ woreczki mogą ulec przedarciu.

wodoszczelne etui na telefon do kajaka

W celu lepszego zabezpieczenia telefonów warto więc użyć dedykowanych akcesoriów, takich jak wodoszczelne futerały ochronne, które wykonane są z solidniejszych materiałów i które dodatkowo, dzięki zawieszce, będziemy mogli bezpiecznie nosić na szyi.

Zapewnienie odpowiedniej ochrony urządzeniu mobilnemu podczas spływu to nie tylko dbałość o sprzęt, ale również troska o bezpieczeństwo w trakcie wyprawy. Sprawny telefon w kajaku to przede wszystkim możliwość wezwania pomocy w razie kłopotów czy chociażby, sposób na kontaktowanie się z innymi uczestnikami wycieczki.

etui wodoszczelne

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.40 / 5.0 (14)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.