Jak zablokować internet w telefonie?

Chociaż współczesne telefony komórkowe są projektowane przede wszystkim pod kątem korzystania z internetu, nie każdy właściciel smartfona życzy sobie takiej usługi. Niektórzy chcą zmniejszyć rachunek u operatora, a inni po prostu potrzebują wytchnienia od sieci. Na szczęście istnieją różne sposoby na to, jak zablokować internet w telefonie, niezależnie od operatora, z jakiego się korzysta.

Uniwersalne metody blokowania internetu w smartfonach

Istnieje kilka sposobów wyłączenia internetu w telefonie, które możesz zastosować niezależnie od posiadanego modelu smartfona czy też usług operatora, z których korzystasz.

1. Najprostsza metoda to po prostu wyłączenie transferu danych w swoim telefonie. Możesz zrobić to z poziomu głównych ustawień smartfona, lub też korzystając z ikonki transferu danych na pasku szybkich ustawień wysuwanym z górnej krawędzi ekranu. Wystarczy stuknąć w ikonkę „Transfer danych”, aby zablokować internet. Wówczas po otwarciu przeglądarki lub aplikacji korzystającej z sieci nie zostaną pobrane żadne dane, a zatem nie przekroczysz limitu w swoim transferze i nie zostaną Ci naliczone dodatkowe koszty. W ten sam sposób możesz bez żadnego problemu włączyć dane komórkowe ponownie, potwierdzając jedynie dodatkowo, że chcesz uaktywnić transmisję danych.

2. Do zablokowania internetu w telefonie możesz także skorzystać z aplikacji odpowiadających za monitorowanie czasu spędzanego w internecie lub służących do kontroli rodzicielskiej. To między innymi aplikacja Screen Time, Chroń Dzieci w Sieci lub Traffic Monitor. Dzięki nim możesz zablokować internet o konkretnej porze lub ustalić jego automatyczną blokadę po przekroczeniu określonego czasu. Przy odpowiedniej kalibracji ustawień w aplikacji możliwe jest zablokowanie internetu w telefonie przez 24 godziny w ciągu doby.

Wymienione wyżej sposoby na zablokowanie internetu w telefonie działają doraźnie i łatwo wówczas na nowo włączyć transfer danych. Jeśli zatem zależy Ci na całkowitym wyłączeniu internetu w swoim telefonie, a zatem usługi internetowej przypisanej do konkretnego numeru telefonu, musisz spróbować innych metod. Sposoby na całkowite zablokowanie internetu w telefonach z numerami przypisanymi do sieci konkretnych operatorów wymieniamy poniżej.

Jak zablokować internet w telefonie Orange?

1. Jak zablokować internet w telefonie?

Jeżeli korzystasz z numeru telefonu pochodzącego z sieci Orange, możesz całkowicie zablokować na nim usługi internetowe. Należy w tym celu zalogować się do aplikacji Mój Orange udostępnionej przez operatora w sklepie Google Play i App Store. Aplikacja wymaga do zalogowania wpisania numeru telefonu albo powiązanego z nim adresu e-mail. Co jednak istotne, DCB, czyli Blokada Całkowita wyłącza dostęp do wszystkich usług internetowych w smartfonie, a zatem także do wiadomości MMS. Jeżeli chcesz zablokować sam internet w telefonie Orange, musisz skontaktować się z infolinią (pod numerem 510 100 100) lub z czatem operatora.

Jak zablokować internet w telefonie Play?

2. Jak zablokować internet w telefonie?

Podobnie jak w przypadku sieci Orange, tak samo właściciele telefonów z numerem od operatora Play mogą założyć na telefonie odgórną blokadę internetu. Szybkie zablokowanie internetu w telefonie Play jest możliwe po zalogowaniu się do panelu klienta Play24 na stronie internetowej lub w formie aplikacji. Tutaj również do zalogowania wymagane są numer telefonu lub adres e-mail plus hasło. Z poziomu panelu klienta w zakładce „Usługi dodatkowe” możliwa jest blokada transferu danych od Play. Żeby jednak zablokować transmisję danych w każdym zasięgu, konieczne jest zlecenie takiej dyspozycji konsultantowi na infolinii (pod numerem 730 300 400) lub poprzez czat Play. W obu przypadkach blokada internetu w telefonie Play stanowi usługę bezpłatną.

Jak zablokować internet w telefonie T-Mobile

3. Jak zablokować internet w telefonie?

Internet w telefonie korzystającym z numeru T-Mobile możesz wyłączyć, logując się do panelu lub aplikacji Mój T-Mobile. Tak samo jak w panelach klientów wyżej wymienionych operatorów, również w T-Mobile musisz podać dane do logowania: numer telefonu lub adres e-mail, a także hasło dostępu. Żeby całkowicie zablokować internet w telefonie T-Mobile, konieczne jest wydanie takiej dyspozycji konsultantowi podczas rozmowy na infolinii operatora (pod numerem 602 900 000). Co istotne, może zrobić to jedynie właściciel numeru telefonu, dlatego niezbędna będzie weryfikacja Twoich danych. T-Mobile pozwala swoim klientom na ograniczenie internetu także poprzez skorzystanie z dedykowanej usługi T-Mobile Dzieci w sieci. Umożliwia ona określenie przez rodzica, w jakich godzinach dziecko może mieć dostęp do Internetu, a zatem na przykład zablokowanie internetu na telefonie w godzinach lekcyjnych i nocnych.

Jak zablokować internet w telefonie Plus?

4. Jak zablokować internet w telefonie?

Zależnie od posiadanej taryfy operatora Plus, na przykład abonamentu, miksu albo karty, zablokowanie internetu w telefonie jest możliwe po wpisaniu specjalnego kodu lub w wyniku kontaktu z infolinią pod numerem 601 102 601. Zarządzanie tego rodzaju usługami jest dodatkowo możliwe z panelu na stronie lub aplikacji Plus online. Wymaga to zalogowania się do panelu poprzez wpisanie numeru telefonu i eHasła lub Plus kodu.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.50 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.