Jak zablokować numer?

Uporczywie wydzwaniający numer od niechcianej osoby potrafi mocno uprzykrzyć życie. Jeśli masz dosyć telefonów od natarczywych marketingowców lub kogokolwiek, z kim nie masz ochoty rozmawiać, najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zablokowanie takich numerów. To działanie nie niesie za sobą żadnych konsekwencji, a Ty możesz wreszcie zaznać upragnionego spokoju. Nie ma również ograniczeń liczby zablokowanych numerów.

Co daje blokada numeru telefonu?

Po zablokowaniu danego numeru telefonu jego właściciel nie będzie mógł nawiązać z Tobą połączenia ani wysłać do Ciebie żadnej wiadomości. Co ważne, użytkownik zablokowanego numeru nie zostanie poinformowany o zablokowaniu jego numeru. Podczas próby wykonania połączenia sygnał będzie się dla niego urywał, a wiadomości nie będą mogły zostać zrealizowane.

Szybka blokada numeru telefonu

Jak zablokować numer? dodawanie numeru do czarnej listy

Zablokowanie numeru telefonu bazującego zarówno na systemie Android, jak i iOS, bez względu na to, czy korzystamy z nowego modelu Apple iPhone XS MAX, czy Huawei P smart Z, to szybkie i proste zadanie. Wystarczy wybrać i przytrzymać niechciany numer lub kliknąć w znajdujące się obok niego kropki, aby następnie wyświetlił nam się dymek, w którym jedną z opcji stanowi blokowanie numeru.

Czy można odblokować numer telefonu?

Jeśli kiedykolwiek zmienimy zdanie co do wcześniejszego zablokowania numeru telefonu, jak najbardziej mamy możliwość jego ponownego odblokowania. Należy w tym celu udać się do ustawień kontaktów lub ustawień połączeń, gdzie znajduje się cała lista zablokowanych numerów. Odblokujemy je za pomocą jednego kliknięcia, bez żadnych konsekwencji i konieczności informowania ich właściciela.

Blokada numeru telefonu poprzez wiadomości

Blokada numeru telefonu poprzez wiadomości

Możemy zablokować dany numer telefonu także z poziomu wiadomości tekstowych. Wystarczy otworzyć niepożądaną konwersację, kliknąć w znajdujący się u góry kontakt bądź numer i również wyświetli nam się możliwość blokady.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.