Jak zablokować reklamy w Androidzie?

Wyskakujące reklamy zakłócające przeglądanie ulubionych stron internetowych są niezwykle irytujące. Przedstawiamy poradnik jak zablokować okienka reklamowe w smartfonach z systemem Android.

Używanie Opery

silikonowe etui na telefon z nadrukiem Design Case baner

silikonowe matowe etui Soft Flex baner

Najprostszym sposobem unikania uciążliwych reklam jest korzystanie z przeglądarki z wbudowaną blokadą wyskakujących okienek. Taką przeglądarką jest Opera, której nowsze wersje posiadają funkcje zatrzymywania reklam w urządzeniach mobilnych. Opera jest bezpłatna i dostępna w sklepie Google Play.

Blokowanie w systemie

ustawienia telefonu

Aby zablokować wyskakujące reklamy w systemie Android, należy wybrać “Ustawienia”, a w drugiej kolejności “Zaawansowane”. Następnie zaznaczyć opcję “Blokuj wyskakujące okienka”. Nazwy funkcji mogą się różnić w zależności od posiadanego modelu i marki, np. Samsung, Huawei, LG, czy Xiaomi.

Blokowanie w przeglądarce Chrome

Osoby używające popularnej przeglądarki Chrome, powinny sprawdzić czy zablokowana jest funkcja okienek pop-up. Aby to zrobić, należy nacisnąć ikonkę trzech kropek w prawym, górnym rogu i na rozwijanej liście wybrać “Ustawienia”.

Następnie zjechać na dół i odszukać “Ustawienia witryny”. Potem wybrać funkcję wyskakujące okienka i jeśli nie są zaznaczone jako blokowane, uaktywnić blokadę.

Blokowanie to jednak nie wszystko. Aby oszczędzić transfer warto również użyć Oszczędzania Danych. Włączenie tej opcji spowoduje, że serwery Google będą kompresować strony przed pobraniem, zakłócać dostęp do płatnych transmisji usług danych, oraz blokować przed złośliwym oprogramowaniem. Funkcję tę również można odnaleźć w Ustawieniach.

Instalowanie Adblock Browser dla systemu Android

logo android

Adblock Browser to przeglądarka, która dzięki wbudowanej blokadzie reklam może szybciej ładować strony, a także oszczędzać akumulator i transfer. Przeglądarka została opracowana przez zespół Adblock Plus, czyli najpopularniejszego narzędzia do blokowania reklam.

Osoby, które nie chcą korzystać z przeglądarki Adblock, a mimo włączenia funkcji Oszczędzania Danych wciąż doświadczają problemu wyskakujących reklam, mogą spróbować innego sposobu.

Posiadacze zrootowanych smartfonów mogą zainstalować adblockery ze sklepu Google Play. O tym jak zrootować telefon pisaliśmy niedawno na naszym blogu. Na systemie bez roota konieczne będzie zastosowanie pewnej sztuczki. Po pobraniu i zainstalowaniu AdBlock Plus, należy otworzyć program i wybrać konfigurację. Następnie należy zapisać jakie są ustawienia proxy.

Później otworzyć Ustawienia telefonu i przejść do Wi-fi, wybrać sieć bezprzewodową, z którą łączy się urządzenie i wybrać opcję modyfikacji. W tym miejscu należy wpisać zobaczone w AdBlock ustawienia proxy. Po ich wprowadzeniu reklamy powinny zniknąć z przeglądanych stron www.

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Wybierz jedną z powyższych ocen.