Jak zadbać o bezpieczeństwo telefonu i wyróżnić go podczas festiwalu?

Czas letnich festiwali to sezon największych muzycznych wydarzeń gwarantujący niezapomniane wspomnienia. Jednocześnie jest to okres szczególnego ryzyka dla wszelkiego sprzętu elektronicznego. Deszcz, słońce, błoto, piasek, tłum ludzi i wszechobecne trunki to niezbyt sprzyjające warunki dla smartfonów. Jak zabezpieczyć telefon podczas letniego festiwalu i jednocześnie zadbać o jego stylowy wygląd?

Uderzenia i upadki smartfona w tłumie

pancerne etui IPAKY

W trakcie koncertu wzajemne szturchanie się łokciami i uderzanie kolanami to norma. Podczas robienia zdjęcia ulubionemu zespołowi znajdującemu się na scenie, nietrudno o wyślizgnięcie lub wytrącenie telefonu z dłoni. Aby zabezpieczyć urządzenie w tak ciężkich dla niego warunkach, najlepiej zaopatrzyć smartfona w pancerne etui  oraz szkło hartowane na ekran.

Doskonale sprawdzą się odporne bumpery marki Ipaky z poliwęglanową ramką. Dzięki swojej strukturze pajęczej sieci case’y absorbują znaczną część energii uderzenia.

pancerne etui z nadrukami Hybrid Fantastic

Jeśli zależy nam na jak najlepszej ochronie, a jednocześnie chcemy wyróżnić smartfona ciekawym nadrukiem, warto zdecydować się na pancerne, kolorowe futerały Hybrid Fantastic. Obudowy wykonane zostały z połączenia trzech wysokojakościowych tworzyw i gwarantują maksimum ochrony. Nadruki na futerałach są odporne na ścieranie i objęte gwarancją.

folie i szkła na ekran

Aby zabezpieczyć ekran przed stłuczeniem, najlepiej zaopatrzyć telefon w szkło hartowane. Zwykła folia ochronna nie złagodzi skutków upadku, a jedynie ochroni przed drobnymi ryskami. Można również zdecydować się na nowej generacji folio-szkło, które także jest odporne na uderzenia, a przy upadku nie rozpada się na ostre kawałki.

Deszcz, pył i piasek

wodoszczelne futerały na telefon

Warto przygotować się na różne warunki atmosferyczne oraz zabezpieczyć telefon przed piaskiem i pyłem (również tym kolorowym, podczas festiwali kolorów!). Do tego celu świetnie sprawdzą się woodoszczelne futerały oraz saszetki, do których oprócz telefonu włożymy inne drobiazgi.

Wodoszczelny pokrowiec na telefon nie tylko sprawi, że smartfon będzie osłonięty przed działaniem wody i pyłu, ale dzięki dołączonej smyczy nie spadnie i nie zgubi się. Nerka na telefon zapinana i regulowana w pasie zapewni maksymalny komfort noszenia i skutecznie ochroni urządzenie mobilne, pieniądze i dokumenty przed zniszczeniem.  

Kradzież, zgubienie telefonu

Podczas festiwali i imprez masowych niestety zdarzają się kradzieże. Przed wyjazdem warto pobrać aplikację antykradzieżową, na przykład Cerberus, która nie tylko pomoże namierzyć telefon, ale także zidentyfikować złodzieja i odzyskać urządzenie.

Jeśli nie chcemy pobierać płatnych oprogramowań, mamy również do dyspozycji Menedżera Urządzeń Android. Narzędzie także umożliwia lokalizowanie smartfonów pod kontrolą systemu Google oraz ustawienie hasła na ekran główny.

Jeśli posiadany przez nas smartfon wyposażony jest w odblokowywanie ekranu za pomocą odcisku palca lub naszej twarzy, warto skorzystać z tej funkcji stanowiącej dodatkową ochronę przed wyciekiem danych.

Słaba bateria

Telefon podczas festiwalu nie służy jedynie do robienia zdjęć czy nagrywania filmów. Ma nam przede wszystkim umożliwiać kontakt ze znajomymi, których nietrudno zgubić w tłumie oraz pozwolić wezwać pomoc, gdy znajdziemy się w potrzebie. Dlatego też bardzo istotne jest, aby smartfon cały czas był włączony.

W trakcie festiwalu mocno eksploatujemy nasze urządzenie, dlatego rozsądnym rozwiązaniem jest nabycie power banka. Akcesorium umożliwi naładowanie telefonu bez konieczności użycia ładowarki sieciowej i doskonale sprawdzi się podczas plenerowej imprezy, podczas której dostęp do gniazdek elektrycznych jest utrudniony.

 

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.80 / 5.0 (21)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.