Jak zakładać aluminiowy bumper na telefon?

Futerały na telefon typu „bumper case” są bardzo popularne. Wielu użytkowników docenia wysoki stopień zabezpieczenia telefonu, ale równie cenną zaletą jest elegancki wygląd takiego etui.

Bumper na telefon – co to jest?

Klasyczna obudowa na telefon tego typu składa się z aluminiowej ramki chroniącej brzegi oraz – dzięki okalającemu front rantowi – wyświetlacz urządzenia. Tył smartfona zabezpieczany jest za pomocą specjalnie zaprojektowanego panelu z tworzywa sztucznego, który wsuwany jest w prowadnice ramki. Dobrze wykonany bumper posiada wszelkie niezbędne wycięcia i wypustki pozwalające na bezproblemową i wygodną obsługę wszystkich przycisków umieszczonych na brzegach telefonu. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, gdyż w tanich zamiennikach czasami zapomina się o pozostawieniu perforacji przy głośniku lub lampie błyskowej. Takie akcesoria nie pozwalają w pełni cieszyć się komfortowym użytkowaniem smartfona.

Bumpery do smartfonów – jak zakładać?

Zakładanie bumpera na telefon jest banalnie proste, ale trzeba przy tym pamiętać o kilku podstawowych zaleceniach i poświęcić tej czynności odrobinę uwagi. Przed montażem obudowy warto dobrze wyczyścić swój telefon. Szczególnie dokładnie usuwamy zanieczyszczenia z frontu. Bumper nie osłania ekranu bezpośrednio i jeżeli postanowimy dodatkowo zabezpieczyć wyświetlacz folią lub szkłem hartowanym, należy wykonać to przed założeniem obudowy. Aluminiową ramkę etui kładziemy na płaskim blacie i wkładamy do niej telefon ekranem do dołu – dzięki temu akcesorium nie wygnie się i nie odkształci w czasie montażu. Upewniamy się, że urządzenie dokładnie przylega do krawędzi i zamykamy obudowę. W tym celu odklejamy folię zabezpieczającą od tylnego panelu i wsuwamy go w prowadnice ramki, aż do samego końca – charakterystyczne kliknięcie zatrzasku potwierdzi, że klapka znalazła się na miejscu.

To wszystko – bumper został prawidłowo zamontowany na telefonie. Pozostaje jedynie co jakiś czas sprawdzić czy tylny panel mocno trzyma się w prowadnicach i w razie potrzeby wyczyścić zabrudzoną w czasie użytkowania obudowę.

Użytkownicy smartfonów decydują się na bumpery głównie z powodu ich wąskiego i doskonale dopasowanego profilu. Case nie zmienia linii telefonu i pozwala cieszyć się jego wyjątkowym wyglądem bez rezygnowania z ochrony przed zarysowaniami i uszkodzeniami. W naszym sklepie można znaleźć kolorowe bumpery na różne marki urządzeń, takich jak:

  1. Samsung,
  2. Sony,
  3. Apple,
  4. Huawei,
  5. ASUS,
  6. Xiaomi,
  7. HTC.

Zachęcamy również do sprawdzenia bumperów premium takich producentów jak Spigen, Verus, Ipaky oraz Ringke. Takie akcesoria to połączenie elegancji i wysokiej ochrony urządzenia mobilnego w jednym! Polecamy również przeczytać nasz wpis na temat jak zakładać szkło hartowane na ekran smartfona. Połączenie etui i szkła to najlepsze zabezpieczenie urządzenia mobilnego. :)

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.20 / 5.0 (23)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.