Jak zaktualizować Sklep Play?

Sklep Play w telefonach z Androidem aktualizuje się automatycznie. Niekiedy jednak mogą wystąpić problemy lub opóźnienia w aktualizacjach i wtedy warto samemu odświeżyć aplikację do najnowszej wersji. W dzisiejszym poradniku podpowiadamy, jak ręcznie zaktualizować Sklep Play w smartfonie.

Aktualizacja Sklepu Play w ustawieniach aplikacji 

Aby zaktualizować Sklep Play do najnowszej wersji, otwórz program, a następnie kliknij w ikonę trzech kresek znajdującą się w lewym górnym rogu ekranu. Przejdź do zakładki “Ustawienia”, a potem odszukaj i kliknij pozycję “Wersja Sklepu Play”/ “Wersja kompilacji”*. Aplikacja odszuka aktualizację lub poinformuje, że wersja Sklepu Google Play jest aktualna.

Aktualizacja Sklepu Play w ustawieniach aplikacji

Aktualizacja starszej wersji Sklepu Play

Aktualizacja Sklepu Play

Może się zdarzyć, że wersja naszego Sklepu Play jest mocno przestarzała. Wtedy nie znajdziemy w ustawieniach aplikacji opcji aktualizacji programu. W tej sytuacji, należy pobrać ręcznie plik APK z sieci i zainstalować go. Aby to zrobić, wejdź na stronę APKMiroor, pobierz najnowszą wersję Sklepu Play i uruchom ją. 

Jeśli pojawi się komunikat informujący o tym, że nie można instalować aplikacji z nieznanych źródeł, przejdź do Ustawień telefonu, otwórz zakładkę “Zabezpieczenia” / “Bezpieczeństwo i prywatność” i wybierz “Instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł” / “Instalowanie nieznanych aplikacji”*. Z listy wybierz plik APK, a wtedy wyświetli się standardowy ekran instalacji programu.

Sklep Play to jeden z najważniejszych programów w telefonach z Androidem. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi wersja Sklepu Play w Twoim telefonie będzie zawsze aktualna. 

* nazwy zakładek mogą się nieznacznie różnić w zależności od marki i modelu smartfona. 

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.20 / 5.0 (7)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.