Jak zaktualizować telefon?

Wykonywanie regularnych aktualizacji telefonu przynosi wiele korzyści: poprawia sprawność działania urządzenia, zwiększa jego wydajność i zapewnia bezpieczeństwo, chroniąc je przed wirusami. Jak zaktualizować telefon z Androidem i IOS? Podpowiadamy!

Aktualizacja telefonu z Androidem

aktualizacja oprogramowania Android

Aby zaktualizować telefon z systemem Android (np. Samsung, Huawei, LG, HTC, Sony, Xiaomi, Motorola), należy: 

1. podłączyć telefon do internetu (uruchomić Wifi lub komórkową transmisję danych),

2. otworzyć “Ustawienia telefonu",

3. odszukać i wybrać opcję “Aktualizacja oprogramowania / Aktualizacja systemu"*,   

4. odczekać aż telefon sprawdzi dostępność aktualizacji i w razie konieczności ją pobierze.

*W zależności od marki i modelu smartfona, funkcję “Aktualizacja oprogramowania / systemu” możemy odnaleźć w różnych zakładkach, np: “System”, “O telefonie” czy “Centrum aktualizacji”. W celu łatwiejszego i szybszego lokalizowania funkcji w smartfonie, warto korzystać z wyszukiwarki w Ustawieniach.

Aktualizacja telefonów iPhone

aktualizacja telefonów iPhone

Aby uaktualnić telefon Apple, należy: 

1. podłączyć iPhone’a do internetu za pomocą sieci Wifi, 

2. wybrać kolejno opcje: “Ustawienia” >> “Ogólne” >> “Uaktualnienia”,  

3. stuknąć “Pobierz i zainstaluj”. Jeśli wyświetli się komunikat, że proces będzie wymagał tymczasowego usunięcia aplikacji, należy wyrazić na to zgodę, stukając opcję: “Kontynuuj” (System przywróci usunięte aplikacje po aktualizacji).

4. stuknąć opcję “Zainstaluj” lub “Później” >> “Zainstaluj dziś w nocy” (telefon będzie musiał zostać wcześniej naładowany lub podłączony do ładowarki na noc), 

5. w razie konieczności wprowadzić kod. 

Telefony Apple można również aktualizować przez iTunes. Aby to zrobić, wystarczy podłączyć iPhone’a do komputera, otworzyć iTunes i wybrać swoje urządzenie, a następnie kliknąć opcje:  “Podsumowanie” >> “Sprawdź uaktualnienia” >> Pobierz i uaktualnij. W tym przypadku również możemy zostać poproszeni o wprowadzenie kodu.

Mamy nadzieję, że dzięki naszej instrukcji udało Ci się zaktualizować swój telefon i że od teraz Twoje urządzenie będzie działać lepiej i sprawniej.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.50 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.