Jak zapisywać zdjęcia na karcie pamięci w telefonie Samsung Galaxy?

Fotografie cyfrowe, szczególnie te wykonywane za pomocą smartfonów, sprawiają, że robimy znacznie więcej zdjęć. Większość z nas fotografuje coś każdego dnia, a liczne zdjęcia szybko zapełniają pamięć wewnętrzną telefonu. Z tego powodu znacznie lepsze rozwiązanie stanowi zapisywanie fotografii na karcie pamięci. Jak włączyć taką opcję w telefonie Samsung Galaxy?

Dopasuj pojemność karty pamięci do możliwości swojego Samsunga Galaxy

1. Jak zapisywać zdjęcia na karcie pamięci w telefonie Samsung Galaxy?

Niektórzy posiadacze smartfonów Samsung z linii Galaxy doświadczają problemów z zapisem zdjęć na karcie pamięci. Taka sytuacja może wynikać z kilku przyczyn, ale w każdym przypadku uda się jej zaradzić. W pierwszej kolejności warto zająć się doborem odpowiedniej karty pamięci. Do smartfonów stosujemy karty micro lub nano SD. W specyfikacji danego telefonu producent podaje również, jaka jest maksymalna pojemność karty obsługiwanej przez smartfon. Parametr ten może być bardzo zróżnicowany i wynosić od kilku do kilkuset GB. Dopiero po jego weryfikacji można wybrać odpowiednią kartę pamięci do swojego smartfona.

Zapisywanie zdjęć na karcie pamięci w telefonie Samsung Galaxy

W wielu Samsungach Galaxy możliwość zapisu zdjęć na karcie pamięci wyświetla się dopiero w momencie, gdy w slocie telefonu znajduje się już kompatybilny nośnik danych. Dlatego przed konfiguracją ustawień należy najpierw włożyć kartę pamięci do telefonu. Jeżeli opcja zapisu zdjęć na karcie pamięci nie wyświetla się, może to świadczyć o nieprawidłowym lub popsutym nośniku.

Opcja zapisu zdjęć na karcie pamięci jest dostępna w ustawieniach aparatu fotograficznego. W tym celu należy włączyć aplikację „Aparat” w telefonie i stuknąć w wyświetlającą się zębatkę lub trzy kropki ustawień. Na przesuwanej liście powinna znajdować się kategoria o nazwie „Położenie pamięci” lub podobnej. Po stuknięciu w nią wyświetlą się dwie opcje zapisu zdjęć: w pamięci wewnętrznej telefonu (urządzeniu) lub na karcie pamięci – należy wybrać tę drugą. Teraz wszystkie nowe zdjęcia będą zapisywane na zewnętrznym nośniku danych.

Przeniesienie starych zdjęć na kartę pamięci

Zmiana lokalizacji zapisu nowych zdjęć nie wpłynie na położenie tych fotografii, które zostały wykonane wcześniej. Trzeba będzie przenieść je ręcznie, na przykład poprzez menedżer plików o nazwie „Moje pliki”. Po jego uruchomieniu w zakładce obrazy możemy zaznaczyć wszystkie lub wyłącznie preferowane zdjęcia i wybrać opcję przeniesienia ich na kartę pamięci. Alternatywnie lokalizację zdjęć w telefonie Samsung Galaxy można zmienić także poprzez galerię zdjęć. Tam również można zaznaczyć wybrane fotografie lub albumy i wybrać opcję przeniesienia ich na kartę pamięci.

karty pamięci sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.