Jak zastrzec numer?

Użytkownicy urządzeń mobilnych mogą zastrzec swój numer telefonu tak, by stał się on niewidoczny dla innych. W dzisiejszym poradniku wyjaśniamy jak w telefonie z Adroidem ukryć numer jednorazowo lub jak zastrzec numer na stałe.

Jak zastrzec numer jednorazowo? Jak ukryć numer dla jednej osoby?

Jeżeli zależy nam na tym, by jednorazowo zastrzec numer, jest na to prosty sposób. Wystarczy wpisać przed wybranym numerem telefonu kod #31#, a wówczas nasz nie wyświetli się osobie, do której dzwonimy. Jest to bardzo wygodna i przydatna funkcja w przypadku, gdy mamy wątpliwości do konkretnego numeru i połączenia. Nie trzeba za każdym razem ujawniać swojej tożsamości, tylko zrobić numer prywatny na potrzeby konkrentej sytuacji. 

nieznany numer telefonu

Jak zastrzec numer na stałe? Jak zrobić numer prywatny?

jak zastrzec numer telefonu

W większości smartfonów z systemem Android proces zastrzegania numeru telefonu na stałe wygląda podobnie. Zobacz poniżej jak zastrzec numer:

• W Ustawieniach telefonu należy wybrać “Ustawienia połączeń”,

• Następnie przejść do zakładki “Ustawienia dodatkowe”,

• Ostatnim krokiem jest wybranie zakładki “ID rozmówcy” i opcji “Ukryj numer”.

Jak widzisz nie jest to nic skomplikowanego i możesz w bardzo łatwy i szybki sposób zrobić numer prywatny . Ma to swoje plusy i minusy, o czym możesz przeczytać poniżej. 

Zastrzeżenie numeru - zalety i wady

nieznany numer

Podstawową zaletą zastrzeżenia numeru jest ochrona naszej prywatności. Na przykład, gdy zadzwonimy do jakiejś firmy, instytucja ta nie będzie w stanie zachować naszego numeru telefonu bez naszej zgody.

Z drugiej strony trzeba liczyć się z tym, że wiele osób nie odbiera lub ma zablokowane odbieranie połączeń od nieznanych numerów. W związku z tym ukrywając numer możemy mieć problem z dodzwonieniem się do naszych bliskich oraz znajomych.

Zanim zdecydujesz się na to, by zastrzec numer, zastanów się co jest dla Ciebie ważniejsze - prywatność i anonimość czy łatwa komunikacja z innymi. 

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.60 / 5.0 (3)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.