Jak zdjąć folię ochronną z telefonu?

Większość posiadaczy smartfonów dba o to, by ich urządzenia jak najdłużej zachowały nienaganny wygląd i dobry stan techniczny. Użytkownicy telefonów chętnie zaopatrują swoje urządzenia w ochronne akcesoria na ekrany. Warto pamiętać, że folie i szkła ochronne należy co jakiś czas wymieniać na nowe. Dziś wyjaśniamy, w jaki sposób usunąć zużytą folię z powierzchni ekranu, by móc założyć nową.

Usuwanie folii ochronnej z wyświetlacza

folia ochronna na telefon

W przypadku potrzeby wymiany folii ochronnej, można bez większego wysiłku usunąć akcesorium z powierzchni wyświetlacza. Wystarczy delikatnie podważyć jeden z rogów folii, by bezproblemowo odkleić ją w całości z telefonu.

Ze względu na skład i właściwości folii poliwęglanowych, zakładanie akcesorium na wyświetlacz nie wymaga stosowania agresywnych klejów. W związku z tym usuwanie folii nie pozostawia żadnych śladów ani uszkodzeń na ekranie.

Prawidłowo naklejona folia ochronna nie zmniejsza funkcjonalności wyświetlacza telefonu, co oznacza, że nawigacja jest tak samo płynna, a ekran jednakowo reaguje na dotyk. Użytkownik może wyczuwać palcem obecność akcesorium, ale nie wpływa to na jakość korzystania z urządzenia.

Jaka folia najdłużej utrzyma się na powierzchni ekranu?

folie ochronna self heal

Jeśli zależy nam, żeby folia na ekranie telefonu jak najdłużej nam służyła, warto wybierać akcesoria z powłoką Self-Heal. Folie wsparte tą technologią samoczynnie regenerują powstałe drobne ryski. Dzięki temu konieczność wymiany akcesorium następuje zdecydowanie później, niż w przypadku standardowych folii.

Aby folia dłużej utrzymywała się na powierzchni ekranu, jej brzegi muszą dobrze przylegać do wyświetlacza, nie odstawać i nie rolować się. Dlatego też nie bez znaczenia jest jakość użytego przez producenta kleju. Folie poliwęglanowe z funkcją samoregeneracji oraz z wysokogatunkową substancją klejącą Inviscid-Sil, posiada w swojej ofercie polska firma 3MK.

szkła i folie ochronne sprawdź

Okładka: komputerswiat.pl

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.20 / 5.0 (5)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.