Jak zdjąć simlocka?

Simlock powoduje, że w telefonie możemy zainstalować kartę SIM tylko jednego operatora. Jak pozbyć się blokady za darmo lub za niewielkie pieniądze? Podpowiadamy!

Jak zdjąć simlocka za darmo i samemu?

Jak zdjąć simlocka za darmo i samemu? karta sim

Zdejmowanie simlocka z telefonu jest bardzo proste. Polega jedynie na wpisaniu unikatowego kodu NCK, który można uzyskać za pomocą specjalnych programów-kalkulatorów. Należą do nich np. WorldUnlock Codes Calculator v4.4 lub Ultimate Calculator v.1.0, dostępne za darmo w internecie. Pobierając pliki z nieznanych źródeł trzeba jednak liczyć się z możliwym ryzykiem - niektóre serwisy mogą zawierać wirusy.  

Oprócz serwisów oferujących zdjęcie blokady simlock za darmo, istnieją także strony, na których wygenerowanie kodu NCK jest odpłatne. Płatności dokonuje się zazwyczaj za pomocą SMS. W przypadku tych serwisów również warto zachować ostrożność i przed wysłaniem wiadomości dobrze zapoznać się z regulaminem - niektóre strony pobierają za pojedynczy SMS ogromne kwoty. 

Jak bezpiecznie zdjąć simlocka?

Jak bezpiecznie zdjąć simlocka? - karty sim

Najbezpieczniejszym sposobem na ściągnięcie simlocka jest z pewnością wizyta w punkcie operatora. Niestety, jeśli będziemy chcieli usunąć blokadę przed wygaśnięciem umowy abonamentowej, w salonie najprawdopodobniej nie uzyskamy pomocy.

Na szczęście możemy w tym celu udać się do punktu specjalizującego się w takich usługach. Tam specjaliści rozwiążą nasz problem i będą w stanie usunąć blokadę simlock zarówno ze starego, jak i nowego telefonu.  

Usuwając simlocka przed wygaśnięciem gwarancji trzeba jednak liczyć się z tym, że będzie się to wiązać z jej utratą (zob. także: Kiedy telefon traci gwarancję?).

Jak zdjąć simlocka?

Wizja usunięcia kłopotliwej blokady za darmo jest z pewnością kusząca. Dokonując jakichkolwiek zmian w swoim smartfonie, warto jednak przede wszystkim mieć na uwadze swoje bezpieczeństwo. Telefony są nośnikami ważnych i prywatnych danych, dlatego lepiej nie narażać ich na zbędne ryzyko.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.