Jak zgrać zdjęcia z iPhone'a na komputer?

Przenoszenie fotografii z iPhone’a na komputer ma kilka zalet. Po pierwsze, pozwala zachować zdjęcia nawet w przypadku trwałej awarii smartfona, a także przeglądać je i edytować na dużym ekranie. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jak w prosty sposób zgrać zdjęcia z telefonu Apple na komputery Mac i PC. 

Zgrywanie zdjęć z iPhone’a na komputer za pomocą kabla USB

Zgrywanie zdjęć z iPhone’a na komputer za pomocą kabla USB

Przenoszenie zdjęć na komputer może odbywać się zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo. W pierwszym przypadku będziemy potrzebować przewodu USB lightning (jest to ten sam kabel, który służy do ładowania iPhone’a).

I. Aby zgrać zdjęcia z iPhone’a na komputer Mac przy użyciu przewodu, podążaj kolejno według poniższych wskazówek:

1. podłącz iPhone’a do komputera Mac za pomocą kabla USB lightning,

2. w razie konieczności wprowadź kod, by odblokować telefon. Jeśli pojawi się komunikat: “Ufać temu komputerowi”?, stuknij opcję “zaufaj”, 

3. jeśli aplikacja Zdjęcia nie uruchomi się na komputerze Mac automatycznie, otwórz ją ręcznie,

4. sprawdź, czy w aplikacji “Zdjęcia” pojawiły się wszystkie fotografie i nagrania, które znajdowały się na iPhonie (jeśli tak się nie stało, kliknij “Import” u góry okna aplikacji),

5. wybierz zdjęcia, które chcesz przenieść i kliknij opcję “Importuj zaznaczone”. Jeśli chcesz zgrać wszystkie nowe zdjęcia, kliknij “Importuj wszystkie nowe zdjęcia,

6. odłącz iPhone’a od komputera.

II. Aby zgrać zdjęcia z iPhone’a na komputer PC przy użyciu przewodu, wykonaj poniższe polecenia:

1. podłącz iPhone’a do komputera PC za pomocą kabla USB,

2. w razie konieczności wprowadź kod. Jeśli pojawi się komunikat: “Ufać temu komputerowi?”, stuknij opcję “zaufaj”, 

3. otwórz Mój komputer i odszukaj na liście urządzenie Apple iPhone,

4. Przejdź do folderu DCIM, skopiuj wybrane lub wszystkie zdjęcia, a następnie przenieś je na komputer (na pulpit lub do utworzonego wcześniej folderu),

5. Odłącz iPhone’a od komputera.

Przesyłanie zdjęć z iPhone’a na komputer za pomocą chmury

Przesyłanie zdjęć z iPhone’a na komputer za pomocą chmury

Oprócz metody przenoszenia zdjęć z iPhone’a na komputer za pomocą kabla USB, można również skorzystać z usług synchronizacji zdjęć w chmurze. Jeśli do tej pory nie korzystaliśmy z chmury, musimy najpierw skonfigurować usługę iCloud w iPhonie. W tym celu należy otworzyć Ustawienia telefonu, a następnie stuknąć kolejno opcje: [Twoje imię i  nazwisko] >> iCloud >> Zdjęcia, a następnie włączyć opcję Zdjęcia iCloud.

I. Aby zgrać zdjęcia z iPhone’a na komputer Mac za pomocą chmury, podążaj kolejno według poniższych wskazówek:

1. włącz wifi w iPhonie,

2. otwórz na komputerze Mac: Preferencje systemowe >> iCloud,

3. kliknij przycisk Opcje obok pozycji Zdjęcia i wybierz pozycję Zdjęcia iCloud,

4. zaznacz funkcję Biblioteka zdjęć iCloud, a galeria zdjęć zostanie automatycznie zsynchronizowana pomiędzy obydwoma urządzeniami*.

II. Aby zgrać zdjęcia z iPhone’a na komputer PC za pomocą chmury, wykonaj poniższe polecenia:

1. włącz Wifi w iPhonie,

2. pobierz aplikację iCloud dla Windows na komputer PC, a następnie otwórz program,

3. kliknij przycisk Opcje obok pozycji Zdjęcia,

4. zaznacz pozycję Biblioteka zdjęć iCloud, a galeria zdjęć zostanie automatycznie zsynchronizowana pomiędzy obydwoma urządzeniami*.

galeria zdjęć w telefonie

*Pamiętaj, że synchronizacja obejmuje także usuwanie zdjęć. Usunięcie fotografii z jednego urządzenia spowoduje automatyczne wykasowanie go z galerii w drugim. Aby zapobiec przypadkowemu kasowaniu zdjęć, zapisz fotografie na dysku twardym komputera. By zrobić to na komputerze Mac, otwórz aplikację Zdjęcia i wybierz kolejno: Plik >> Eksportuj >> Eksportuj zdjęcia, a następnie wybierz folder, do którego chcesz przenieść fotografie. Jeśli masz komputer PC, skopiuj zdjęcia z aplikacji iCloud i wklej je do wybranego folderu.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogły Ci bezproblemowo przenieść zdjęcia z iPhone’a na komputer i teraz możesz cieszyć się nimi na dużym ekranie. 

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.