Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer? (Android)

Istnieje kilka sposobów, aby przenieść zdjęcia z telefonu z Androidem na komputer. Można to zrobić za pomocą kabla USB, karty pamięci, poprzez Bluetooth lub za pomocą Dysku Google. Metody te są bardzo proste i nie powinny sprawiać trudności. Opisujemy je krok po kroku w dzisiejszym artykule, zatem jeśli chcesz przesłać zdjęcia z telefonu na komputer, zapraszamy do lektury.

Przenoszenie zdjęć z telefonu na komputer - czy warto?

Zgrywanie fotografii z telefonu na komputer ma wiele zalet. Przede wszystkim umożliwia przeglądanie zdjęć na większym ekranie, ich wygodne edytowanie oraz drukowanie.

Ponadto zgrywając zdjęcia na komputer możemy zyskać więcej miejsca i wolnej pamięci w smartfonie, co jest niezwykle zbawienne w dobie coraz większej ilości aplikacji, z których na co dzień korzystamy.

Co więcej, tworząc kopię zdjęć na komputerze zyskujemy pewność, że nie stracimy do nich dostępu nawet w przypadku awarii telefonu.

Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer? Sposób I - za pomocą kabla USB

 przenoszenie zdjęć z telefonu na komputer za pomocą kabla USB

Użycie kabla USB to jeden z najprostszych sposobów na zgranie zdjęć z telefonu na komputer. Nie potrzebujemy do tego żadnych sterowników, musimy oczywiście jednak dysponować kablem.

Aby przesłać zdjęcia z telefonu na komputer włącz i odblokuj telefon, a następnie podłącz go do komputera za pomocą kabla USB. Większa końcówka (USB typu A) pasuje do komputera stacjonarnego lub laptopa, a mniejsza (USB typu C lub microUSB) do telefonu.

Jeśli na ekranie smartfona wyświetli się komunikat z pytaniem, czy zezwalasz na dostęp do danych telefonu, kliknij “Zezwól”. Otwórz mój komputer i odszukaj na liście swoje urządzenie, a następnie kliknij na nie dwukrotnie i przejdź do folderu DCIM ze zdjęciami. Skopiuj zdjęcia i przenieś je na komputer (na pulpit lub do utworzonego wcześniej folderu).

Gdy upewnisz się, że udało Ci się przesłać wszystkie zdjęcia na komputer, możesz usunąć je ze smartfona. W ten sposób zwiększysz ilość wolnej pamięci w urządzeniu mobilnym. Dbając o wolną przestrzeń w telefonie sprawisz, że będzie on działał szybciej i prawdopodobnie będzie Ci służył znacznie dłużej.

Jak przenieść zdjęcia z telefonu na komputer? Sposób II - za pomocą karty pamięci

przenoszenie zdjęć z telefonu na komputer za pomocą karty pamięci

Jeśli przechowujesz zdjęcia na karcie pamięci, a twój komputer stacjonarny lub laptop wyposażony jest czytnik kart microSD, możesz zgrać zdjęcia za pomocą tego nośnika. W tym celu wyjmij kartę microSD z telefonu (zwykle zajmuje ona miejsce jednej z dwóch kart SIM, czasami jednak ma oddzielne miejsce), podłącz ją do czytnika w komputerze, a następnie otwórz "Mój komputer" i kliknij dwukrotnie na pozycję “Dysk wymienny”. Na koniec przekopiuj zdjęcia na komputer.

Jeśli chcesz zwolnić pamięć w telefonie, usuń z niego zdjęcia, które przekopiowałeś na komputer.

Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer? Sposób III - poprzez Bluetooth

przenoszenie zdjęć z telefonu na komputer za pomocą Bluetooth

Przenieść zdjęcia z telefonu na komputer możemy również bezprzewodowo za pomocą Bluetooth. Metoda ta ma jednak jedną zasadniczą wadę – Bluetooth nie sprawdza się najlepiej w przesyłaniu dużych plików, ponieważ działa wolno. Kilka zdjęć może przesyłać się nawet kilka minut, a jeśli mamy mnóstwo fotek do zgrania, będziemy czekać znacznie dłużej. Dlatego też z technologii Bluetooth do przesyłania zdjęć z telefonu na komputer warto korzystać jedynie w ostateczności.

Rozwiązanie to jednak ma też sporo zalet. Aby zgrać zdjęcia z telefonu na komputer za pomocą Bluetooth nie potrzebujemy żadnych kabli, karty pamięci ani innych narzędzi. Nie jest też potrzebny dostęp do internetu – sieci wifi ani danych komórkowych. Jest to więc dobra opcja gdy znajdujemy się w sytuacji podbramkowej.

Aby przenieść zdjęcia ze smartfona na komputer uruchom Bluetooth w telefonie, przesuwając palcem od górnej krawędzi ekranu na dół i klikając ikonę Bluetooth na panelu powiadomień

. Następnie włącz Bluetooth w komputerze (technologię tę obsługuje większość laptopów, jednak niewiele komputerów stacjonarnych). W tym celu przesuń fizyczny przełącznik (suwak) w laptopie lub otwórz "Start" >> "Ustawienia">> "Urządzenia">> "Bluetooth" i wybierz “Dodaj urządzenie Bluetooth lub inne" (dotyczy Windows 10). Na liście w nowym oknie wybierz swój telefon i kliknij przycisk parowania. Przepisz kod z jednego urządzenia na drugie, a gdy te się połączą, otwórz zdjęcia i wybierz opcję "Udostępnij" >> "Bluetooth".

Gdy proces przesyłania się zakończy, upewnij się, że wszystkie Twoje zdjęcia skopiowały się na komputer. Jeśli tak, będziesz mógł bezpiecznie usunąć je z telefonu zwalniając przestrzeń.

Jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer? Sposób IV - poprzez Dysk Google

przenoszenie zdjęć z telefonu na komputer za pomocą Dysku Google

Otatni sposób na przesyłanie zdjęć z telefonu na komputer, który dzisiaj opisujemy również odbywa się bezprzewodowo. Ma znaczną przewagę nad technologią Bluetooth – możemy szybko przesłać zdjęcia z galerii bez żadnych dodatkowych narzędzi. Warunkiem by zgrać zdjęcia z telefonu do chmury (na dysk Google) jest dostęp do internetu. Aby móc korzystać z Dysku Google trzeba mieć założony adres e-mail na Gmailu. Jeśli używasz telefonu z Androidem prawdopodobnie już jesteś zalogowany na konto Google i możesz korzystać z Dysku Google.

Do zgrywania zdjęć z telefonu na komputer możesz również używać chmury. Aby zgrać zdjęcia z telefonu na komputer przez Dysk Google otwórz galerię zdjęć w telefonie, zaznacz te fotografie, które chcesz przenieść, a następnie wybierz opcje: "Udostępnij" i "Zapisz na Dysku". Dalej, otwórz przeglądarkę w komputerze i zaloguj się na swój dysk Google pod adresem: pl_ALL/drive. Zdjęcia z Dysku Google możesz łatwo zgrać na komputer lub przeglądać je w chmurze. 

Jeśli chcesz, aby Twoje zdjęcia automatycznie przesyłały się do chmury, dzięki czemu uwolnisz pamięć w smartfonie i zabezpieczysz zdjęcia przed utratą, przeczytaj nasz artykuł: Jak automatycznie przenosić zdjęcia z telefonu do chmury?

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogły Ci bezproblemowo przenieść zdjęcia z telefonu na komputer i teraz możesz cieszyć się nimi na dużym ekranie, a także zwolniłeś pamięć w telefonie, dzięki czemu będzie on działał dłużej i sprawniej. Jeśli chcesz poznać więcej wskazówek co robić, by telefon działał lepiej i się nie zacinał, przejdź do artykułu: Co zrobić, gdy telefon się zacina? 

Kable do telefonów sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.40 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.