Jak zmienić czcionkę w telefonie? (Android)

Chyba każdy posiadacz smartfona ma od czasu do czasu ochotę zmienić coś w jego wyglądzie. Niektórzy użytkownicy kupują w tym celu ciekawe akcesoria na telefon, takie jak oryginalne etui czy uchwyty na palec. Inni z kolei, skupiają się bardziej na samym interfejsie smartfona - ustawiają nieszablonowe tapety, dzwonki, a nawet fonty. Dla osób, które chciałyby dowiedzieć się, jak zmienić czcionkę w swoim telefonie, przygotowaliśmy dzisiejszy poradnik.

Przeszukaj opcje w ustawieniach telefonu

silikonowe etui na telefon z nadrukiem Design Case baner

silikonowe matowe etui Soft Flex baner

Niektóre smartfony posiadają opcję umożliwiającą zmianę czcionki w swoich Ustawieniach. Na przykład, w nowszych telefonach Samsung, funkcję tę odnajdziemy wybierając kolejno: Ustawienia >> Wyświetlacz >> Styl i rozmiar czcionki >> Ustaw czcionkę >> Rozmiar czcionki >> Styl czcionki*. 

Jak zmienić czcionkę w telefonie? (Android) - ustawienia samsung galaxy s9

Jeśli masz problem z odnalezieniem funkcji odpowiedzialnej za wygląd fontów w swoim telefonie, spróbuj skorzystać z wyszukiwarki w Ustawieniach, wpisując w pole wyszukiwania “czcion”. 

*Nazwy funkcji mogą się nieznacznie różnić w zależności od modelu Samsunga.

Pobierz specjalną aplikację 

logo aplikacji do zmiany czcionki

Jeśli Twój telefon nie ma wbudowanej opcji zmiany stylu czcionki, możesz pobrać przeznaczoną do tego aplikację. Programy takie jak iFont czy Czcionki na telefon 50 (dostępne w Google Play) zawierają mnóstwo ciekawych i darmowych fontów na smartfony z Androidem. 

Zmień Launcher telefonu 

Jak zmienić czcionkę w telefonie? (Android) - apex launcher

Pobranie Launchera, takiego jak np. Apex Launcher czy Go Launcher umożliwi personalizację i zmianę wyglądu całego Androida. Większość tego typu programów obsługuje też możliwość zmiany czcionki. Ustawiając Launcher z domyślnego na alternatywny trzeba jednak liczyć się z tym, że oprócz fontów zmieni się m.in. wygląd całego menu, sposób organizacji ikon czy animacje.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi udało Ci się zmienić czcionkę w swoim telefonie. Jeśli chcesz zmienić także tapetę na pulpit, zajrzyj do naszego wpisu pt.: Tapety na telefon - skąd ściągnąć?

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.70 / 5.0 (11)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.