Jak zmienić dźwięk powiadomienia w telefonie Samsung?

Użytkownicy smartfonów z Androidem dzielą się na tych, którzy preferują oryginalne dźwięki powiadomień i tych, którzy wolą ustalać własne powiadomienia dźwiękowe. Nie inaczej jest w przypadku telefonów Samsung, które umożliwiają zmianę dźwięku powiadomień. Jak zrobić to w przypadku najnowszych modeli smartfonów?

Zmiana dźwięku powiadomienia w Samsung krok po kroku

1. Jak zmienić dźwięk powiadomienia w telefonie Samsung?

Zmiana dzwonka w Samsung jest wyjątkowo prosta – wystarczy w ustawieniach telefonu stuknąć ikonkę plusa i wybrać dowolny plik muzyczny. Jednak chociaż zmiana dźwięku powiadomień wymaga kilku dodatkowych kroków, możesz wybrać preferowane przez siebie dźwięki powiadomień także dla każdej aplikacji zainstalowanej w smartfonie Samsung. Zmienisz w ten sposób między innymi dźwięki informujące o wiadomościach tekstowych, e-mailach czy powiadomieniach systemowych. Co prawda niektóre aplikacje pozwalają na zmianę dźwięku powiadomień we własnych, wewnętrznych ustawieniach, na ogół nie dają one jednak możliwości ustalenia własnych plików dźwiękowych z pamięci telefonu. Żeby to zrobić, musisz posłużyć się ustawieniami smartfona.

Aktualizacja oprogramowania

Aby mieć pewność, że poniższa instrukcja pomoże Ci zmienić dźwięk powiadomień w Twoim Samsungu, upewnij się, że urządzenie korzysta z najnowszych wersji oprogramowania systemu oraz aplikacji. Żeby zaktualizować telefon:

1. Otwórz ustawienia Samsunga.

2. Wybierz kategorię „Aktualizacja oprogramowania”.

3. Stuknij opcję „Pobierz i zainstaluj”.

4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Plik dźwiękowy jako dźwięk powiadomienia

Chcesz, żeby dźwiękiem powiadomienia stała się Twoja ulubiona piosenka? A może masz sentyment do starego sygnału dźwiękowego, który nie jest już dostępny w nowym modelu Samsunga? W obu przypadkach możesz pobrać na smartfon preferowany przez siebie plik dźwiękowy i użyć go jako dźwięk powiadomienia. To nic, że jeszcze nie wyświetla się na liście plików dźwiękowych do wyboru dźwięków powiadomień aplikacji – zaraz to zmienimy. Żeby móc z niego skorzystać w takim celu, musisz zapisać go w specjalnym folderze „Powiadomienia” (Notifications), koniecznie w pamięci wewnętrznej smartfona. W ten sposób możesz pobrać i przenieść do folderu wszystkie pliki dźwiękowe, które pragniesz ustawić jako sygnały dźwiękowe powiadomień w smartfonie.

Zmień dźwięk powiadomienia w telefonie Samsung – instrukcja

1. Uruchom aplikację „Moje pliki”, która stanowi menedżera wszystkich plików zapisanych na Twoim telefonie. Wybierz kategorię „Dźwięki” (Audio).

2. Odszukaj preferowany przez siebie plik muzyczny, który chcesz ustawić jako dźwięk powiadomienia, a następnie przytrzymaj na nim palec.

3. Stuknij ikonkę „Kopiuj”, która wyświetli się na pasku na dole ekranu.

4. Wróć do początku aplikacji „Moje pliki” i wybierz kategorię „Pamięć wewnętrzna”.

5. Zaznacz wyświetlanie wszystkich folderów.

6. Na wyświetlonej liście folderów odszukaj „Powiadomienia” (Notifications).

7. Otwórz folder i stuknij opcję „Wklej tutaj”. Gotowe!

Po przeniesieniu pliku muzycznego do nowej lokalizacji zobaczysz go na liście dźwięków i powiadomień w ustawieniach telefonu. Teraz możesz ustawić ten sam dźwięk lub różne dźwięki powiadomień dla każdej aplikacji w swoim telefonie. W tym celu:

1. Otwórz ustawienia Samsunga.

2. Wybierz kategorię „Aplikacje”.

3. Z wyświetlonej listy stuknij aplikację, dla której chcesz zmienić dźwięk, na przykład „Wiadomości”.

4. Stuknij opcję „Powiadomienia”.

5. Przejdź do kategorii „Powiadomienia ogólne”.

6. Wybierz opcję „Dźwięk”.

7. Na przesuwanej liście stuknij preferowany przez siebie plik mp3.

8. Gotowe! Teraz aplikacja będzie informować Cię o powiadomieniach nowym sygnałem dźwiękowym.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.70 / 5.0 (13)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.