Jak zmienić klawiaturę w telefonie? (Android)

Android umożliwia zmianę oraz personalizację domyślnej klawiatury w telefonie. Dzięki temu możemy wybrać taką klawiaturę, która najbardziej nam odpowiada i dostosować ją do naszych potrzeb. Jak zmienić rodzaj i wygląd klawiatury w Androidzie? Podpowiadamy!

Zmiana domyślnej klawiatury w telefonie

Jak zmienić klawiaturę w telefonie? (Android) - motywy klawiatury

Jeśli z jakichś powodów domyślnie ustawiona klawiatura w Twoim telefonie Ci nie odpowiada, możesz ją zmienić wybierając kolejno: Ustawienia >> System >> Język i wprowadzanie >> Klawiatura domyślna*.  W tej sekcji zobaczysz wszystkie zainstalowane na telefonie klawiatury. Wybierz tą, z której chcesz korzystać.

Jeśli okaże się, że żadna z zainstalowanych klawiatur nie spełni Twoich oczekiwań, pobierz inną ze sklepu Google Play. 

Personalizacja klawiatury w telefonie - zmiana motywów 

Jak zmienić klawiaturę w telefonie? ustawienia telefonu

Domyślne klawiatury, takie jak SwiftKey czy GoBoard zawierają wiele motywów, czyli nakładek odpowiadających za wygląd klawiatury. Dzięki temu można na przykład dopasować kolor tła i klawiszy do własnych upodobań.

Aby zmienić motyw klawiatury w telefonie z Androidem, otwórz kolejno: Ustawienia >> System >> Język i wprowadzanie >> Klawiatura domyślna >> wybrana klawiatura (np. SwiftKey) >> Motywy*. Następnie wybierz motyw, który najbardziej Ci odpowiada.

SwiftKey to najbardziej popularna klawiatura wśród użytkowników Androida. Jedną z jej zalet jest to, że oprócz zmiany motywów umożliwia również wybór wielkości klawiszy.

Aby zmienić rozmiar klawiatury SwiftKey, otwórz kolejno: Ustawienia >> System >> Język i wprowadzanie >> Klawiatura domyślna >> Klawiatura SwiftKey >> Pisanie >> Zmień rozmiar*. Następnie dopasuj wielkość klawiatury do swoich potrzeb.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom udało Ci się zmienić klawiaturę w swoim telefonie oraz dopasować jej kolorystykę i wielkość. Jeśli zastanawiasz się również jak zmienić czcionkę w urządzeniu mobilnym, przejdź do jednego z naszych ostatnich wpisów pt. Jak zmienić czcionkę w telefonie?

*Nazwy zakładek mogą się nieznacznie różnić w zależności od producenta i modelu smartfona.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.