Jak znaleźć zgubione słuchawki AirPods?

Słuchawki AirPods cechuje wyjątkowa wygoda użytkowania. W końcu nie posiadają one żadnych przewodów, dlatego nie plączą się i nie haczą, na przykład o ubrania. Niestety, minimalistyczne słuchawki znacznie łatwiej zgubić od klasycznych słuchawek przewodowych – są one po prostu mniej widoczne. Z tego powodu producent przewidział specjalny mechanizm znajdowania AirPodsów. Na czym on polega?

Skorzystaj z dedykowanej aplikacji, aby znaleźć swoje słuchawki AirPods

1. Jak znaleźć zgubione słuchawki AirPods?

Łączność bezprzewodowa słuchawek AirPods z Twoim telefonem pozwala nie tylko na wygodniejsze użytkowanie akcesorium, ale również na jego precyzyjne lokalizowanie. Aby znaleźć swoje zgubione słuchawki AirPods, należy wyposażyć się w specjalną aplikację o nazwie Lokalizator. Możesz pobrać ją na swojego iPhone’a ze sklepu App Store, a jeśli posiadasz smartfon z Androidem, w sklepie Google Play znajdują się jej odpowiedniki, na przykład Wunderfind. Aplikacje wyświetlają mapę, na której wykrywają położenie słuchawek. Dodatkowo umożliwiają bezprzewodowe odtworzenie dźwięku poprzez słuchawki, co również bardzo często ułatwia ich znalezienie.

Znajdowanie zgubionych słuchawek AirPods poprzez Lokalizator

Jeżeli posiadasz słuchawki AirPods, warto zadbać o to, by na swoim iPhonie lub iPadzie mieć na wszelki wypadek zainstalowaną aplikację o nazwie Lokalizator. Dzięki niej namierzysz słuchawki, które są w pobliżu. Aplikacja okaże się użyteczna nawet w sytuacji, gdy słuchawki się rozładowały lub znajdują się w etui. Wówczas wyświetla ona czas i miejsce, gdy AirPods ostatni raz łączyły się z siecią.

Aby znaleźć AirPodsy, otwórz aplikację Lokalizator na swoim iPhonie lub iPadzie. Wybierz w niej kartę urządzenia, na którym wyświetlą się różne sprzęty Apple skonfigurowane z aplikacją. Należy odszukać słuchawki AirPods – powinna wyświetlić się ich lokalizacja. W sytuacji, gdy znajdziesz tylko jedną słuchawkę, włóż ją do etui i odśwież Lokalizator. Wówczas wyświetli on lokalizację drugiej słuchawki. Znajdowanie słuchawek AirPods w znacznym stopniu ułatwia zdalne odtwarzanie na nich dźwięku. Wystarczy wybrać AirPodsy na liście Lokalizatora i skorzystać z opcji „Odtwórz dźwięk”. Wtedy słuchawki będą przez dwie minuty emitować dźwięk o rosnącej głośności.

Swoje słuchawki AirPods możesz znaleźć, wykorzystując w tym celu witrynę iCloud.com. Trzeba zalogować się do niej poprzez konto Apple ID, wybrać opcję „Znajdź mój iPhone” i rozwinąć w niej listę wszystkich urządzeń. Kolejne kroki są takie same jak w przypadku znajdowania słuchawek przez aplikację Lokalizator.

Znajdź swoje AirPodsy na Anroidzie, korzystając z aplikacji Wunderfind

2. Jak znaleźć zgubione słuchawki AirPods?

Część użytkowników słuchawek AirPods to właściciele smartfonów z Androidem. W ich przypadku nie jest dostępna aplikacja Lokalizator, choć mogą oni skorzystać z opcji znalezienia słuchawek poprzez stronę iCloud.com. Alternatywę stanowi również aplikacja Wunderfind, która łączy się ze słuchawkami poprzez Bluetooth. Aplikacja jest dzięki temu kompatybilna z dowolnym urządzeniem korzystającym z tego samego standardu bezprzewodowej komunikacji. Dzięki niej możesz szukać nie tylko AirPodsów, ale także Apple Watcha lub akcesoriów elektronicznych innych marek.

Do lokalizacji AirPosów i odtworzenia na nich dźwięku potrzebujesz dostępu do Wunderfind w wersji Pro. Przez tydzień pozostaje ona do bezpłatnego użytku, a po tym czasie korzystanie z aplikacji jest płatne. Podobnie jak oryginalny Lokalizator, Wunderfind wyświetla mapkę z lokalizacją słuchawek. Im bliżej do nich podejdziesz, tym silniejszy będzie ich sygnał. Aplikacja wyświetla także ostatni czas, w którym AirPods były aktywne.

słuchawki do telefonu sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.