Jak zresetować Bluetooth w telefonie?

Bluetooth w Twoim telefonie sprawia problemy, przez co nie możesz sparować smartfona z innym urządzeniem? Jeżeli jesteś posiadaczem telefonu z systemem operacyjnym Android, być może przyszedł czas na to, by zresetować Bluetooth. Oznacza to po prostu wyczyszczenie pamięci podręcznej tej funkcji. W jaki sposób można tego dokonać?

Dlaczego Bluetooth w telefonie się zawiesza?

Bluetooth, jak każda inna funkcja w Twoim telefonie, może ulegać zawieszeniu. Szczególnie często występuje to w przypadku długo używanych smartfonów, które już dawno nie były przywracane do ustawień fabrycznych (zob. jak zresetować telefon?). Czasem jednak alternatywą dla resetowania całego smartfona jest po prostu reset Bluetooth. To najlepsze rozwiązanie w przypadku, gdy telefon działa dobrze, a szwankuje wyłącznie ta jedna funkcja.

Jak zresetować Bluetooth?

Jak zresetować Bluetooth w telefonie?

Najczęstsze problemy z prawidłowym działaniem łączności Bluetooth to niemożliwość sparowania telefonu z innym urządzeniem lub też niemożliwość wykrycia niektórych sprzętów. W takiej sytuacji punktem wyjściowym może być dla nas reset Bluetooth. Pozwoli on na ustalenie, czy wadliwe działanie funkcji wynika jedynie z jej przeciążonej pamięci podręcznej, czy też problem ma bardziej skomplikowaną naturę. Aby wyczyścić pamięć podręczną Bluetooth w swoim telefonie, postępuj według następujących kroków:

1. Przejdź do głównych ustawień smartfona.

2. Otwórz Menedżera aplikacji.

3. Wyświetl listę wszystkich aplikacji. W zależności od modelu telefonu nazwa listy może się od siebie różnić. Ważne, by wyświetlały się wszystkie zainstalowane aplikacje w systemie.

4. Na liście odszukaj aplikację odpowiadającą za działanie Bluetooth. Zwykle listy są tworzone alfabetycznie, dlatego znalezienie Bluetooth nie powinno stanowić większego problemu.

5. Przejdź do szczegółowych ustawień aplikacji, wyszukując informacje o pamięci wewnętrznej.

6. W informacjach o pamięci wewnętrznej powinny znajdować się opcje takie jak „Wyczyść dane” oraz „Wyczyść pamięć podręczną”. Korzystamy z nich.

7. Zamykamy okno ustawień i uruchomiamy ponownie smartfona.

8. Po ponownym uruchomieniu funkcja Bluetooth powinna działać jak nowa. Nie znajdziemy przykładowo wcześniej zapamiętanych urządzeń. Wszystkie parowania będą musiały odbywać się na nowo.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.70 / 5.0 (11)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.