Jak zrobić dobre selfie?

W mediach społecznościowych codziennie pojawiają się setki milionów nowych zdjęć. Jak wyróżnić swoje selfie spośród innych i co zrobić, by na zdjęciu “z ręki” wypaść jak najlepiej? Oto rzeczy, o które musisz zadbać.

Oświetlenie

lampka LED

Dobre światło jest kluczowe, by wykonać dobre selfie smartfonem. Jeśli znajdujesz się w pomieszczeniu, podejdź do okna (nie za blisko) i ustaw się przodem do źródła światła. Możesz także wspomóc się lampką LED do telefonu. W przypadku, gdy chcesz zrobić selfie na zewnątrz - znajdź cień. Nie rób fotek pod światło, kiedy słońce jest jeszcze wysoko na niebie.

Jeśli chcesz robić dobre zdjęcia z ręki po zmroku, lampka do selfie będzie praktycznie niezbędna. Równomiernie i naturalnie oświetli Twoją twarz i sprawi, że na ujęciu wyjdziesz naturalnie i efektownie.

Odległość i ustawienie telefonu

selfie stick

Ważne jest, by podczas robienia ujęcia trzymać telefon nieco powyżej linii wzroku, w lekkim skosie. Dzięki temu Twoje oczy wydadzą się większe, a nos, szczęka i ciało - szczuplejsze. By zdjęcie wyglądało bardziej naturalnie i nie zdradzało, że trzymasz telefon z dala od głowy, możesz także wspomóc się selfie stickiem.

Tło

selfie

Warto pamiętać, że selfie, które zrobimy będzie przedstawiać nie tylko nas, ale także fragment, mieszczącej się za nami przestrzeni. Dlatego tak ważne jest, by pozbyć się z tła elementów, które do niego nie pasują. Nie ma chyba nic gorszego, niż selfie z bałaganem w tle.

Poza

robienie selfie

Wybierz swój “lepszy profil” i delikatnie przechyl głowę w prawo lub lewo. Stań prosto i opuść ramiona w dół. Uśmiechnij się i spójrz w obiektyw (albo w miejsce tuż pod nim) i zrób sobie kilka (lub kilkadziesiąt) fotek. Wybierz tą, która najbardziej Ci się spodoba.

akcesoria gsm sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.90 / 5.0 (30)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.