Jak zrobić kopię zapasową telefonu? - Android

Na naszych telefonach przechowujemy mnóstwo ważnych danych i informacji. W związku z tym, że urządzenia mobilne niekiedy ulegają awariom i jesteśmy zmuszani je resetować lub oddawać do serwisu, warto co jakiś czas wykonywać kopię zapasową zgromadzonych plików. W jaki sposób zrobić backup na smartfonach z Androidem? Podpowiadamy!

Kopia zapasowa na koncie Google

konto google

Do wykonywania kopii zapasowych na telefonach z Androidem służy konto Google. Jeśli na to pozwolimy, synchronizacja plików na Androidzie może zachodzić automatycznie.

Aby wykonać kopię zapasową i jednocześnie skonfigurować automatyczną synchronizację danych w urządzeniu z Androidem, należy wejść w ustawienia telefonu, następnie otworzyć zakładkę “Użytkownicy i konta” i wybrać konto Google.

Otworzy się lista rzeczy, które możemy synchronizować - przesyłać do chmury i tam tworzyć ich kopię. Nie musimy włączać wszystkich dostępnych opcji. Wystarczy wybrać te pozycje, które nas interesują (my zaznaczyliśmy synchronizację kontaktów, kalendarza, dysku, Gmaila, Arkuszy i Dokumentów).

backup

Jeśli zależy nam, aby do chmury Google były wysyłane także kopie historii połączeń telefonicznych, ustawienia aplikacji oraz SMSy, w Ustawieniach, w zakładce “System” powinniśmy odszukać opcji “Kopia zapasowa i przywracanie”, a także aktywować funkcję “Autoprzywracanie” oraz “Utwórz kopię zapasową”.

Dzięki wbudowanym możliwościom konta Google wykonanie kopii zapasowej na smartfonach z Androidem jest niezwykle proste i wygodne. Dzięki możliwości synchronizacji plików z kontem możemy mieć pewność, że nawet w razie usterki naszego smartfona, nie stracimy potrzebnych plików i kontaktów.

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.40 / 5.0 (15)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.