Jak zrobić świąteczne etui na telefon? DIY

Niedługo Boże Narodzenie, więc warto już powoli myśleć o tegorocznych, świątecznych ozdobach. My podpowiadamy jak udekorować silikonowe etui, aby Twój smartfon wpasował się w świąteczny klimat.

Materiały potrzebne do stworzenia świątecznego pokrowca:

Etui nr 1:

1. przezroczysty, silikonowy case

2. czarna kartka papieru

3. ołówek

4. nożyczki

5. biały pisak

6. kawałek pianki wypełniającej lub innego miękkiego podłoża

7. wydrukowane szablony z świątecznymi wzorami

Etui nr 2 i 3:

1. przezroczysty, silikonowy case

2. dwie kartki ozdobnego papieru we wzory

3. nożyczki

4. kolorowe pisaki

5. dwustronna taśma lub klej

6. wydrukowane szablony z świątecznymi wzorami

Jak zrobić świąteczne etui? Instrukcja

Jeśli masz już wszystkie potrzebne materiały, możesz zabrać się do pracy. Postępuj  według poniższej instrukcji, a stworzysz urocze, świąteczne etui!

Etui nr 1:

1. Przyłóż silikonowe plecki do czarnej kartki papieru i obrysuj ołówkiem ich kształt. Nie zapomnij odrysować również otworów na aparat i czytnik linii papilarnych.

2. Wytnij nożyczkami narysowane na kartce etui. Następnie wytnij po śladzie ołówka otwór na aparat i czytnik linii papilarnych.

3. Przyłóż wycięte z kartki etui do wnętrza silikonowego pokrowca i upewnij się, że do niego pasuje. Jeśli tak nie jest popraw źle docięte fragmenty.

4. Połóż wycięty kształt etui na piance wypełniającej lub na miękkim podłożu. Następnie umieść na nim kartkę z wydrukowanym świątecznym szablonem.

5. Odrysuj ołówkiem kształt szablonu, mocno dociskając rękę do kartki.

6. Odłóż na bok kartkę świątecznymi wzorami. Na wyciętym etui powinien znajdować się ślad odciśniętego ołówka.

7. Popraw go białym pisakiem. Obok dopisz świąteczne hasło, np. HO HO HO!

8. Włóż tak przygotowaną kartkę do silikonowego pokrowca. Świąteczne etui gotowe!

Etui nr 2 i 3:

1. Przyłóż silikonowe plecki do ozdobnej kartki papieru i obrysuj ołówkiem ich kształt. Odrysuj także otwory na aparat i czytnik linii papilarnych.

2. Wytnij nożyczkami narysowane na kartce etui. Następnie wytnij po śladzie ołówka otwór na aparat i czytnik linii papilarnych.

3. Przyłóż wycięte z kartki etui do wnętrza silikonowego pokrowca i sprawdź, czy do niego pasuje. Jeśli nie, popraw niedokładnie docięte fragmenty.

4. Pokoloruj pisakami wybrane kształty na kartce z świątecznymi szablonami. Następnie wytnij je i przyklej wedle swojego uznania taśmą dwustronną lub klejem na wycięte z kartki etui.

5. Włóż wycięte z kartki etui do silikonowego case’a. Gotowe!

Obejrzyj nasz filmik instruktażowy:

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.50 / 5.0 (30)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.