Jak zsychronizować muzykę z iTunes z systemem Android?

iTunes to na tyle wygodna aplikacja do słuchania muzyki na komputerze, że bardzo często korzystają z niej także osoby nieposiadające urządzeń marki Apple. Dużą zaletą iTunes jest możliwość synchronizacji muzyki pomiędzy innymi urządzeniami, na przykład komputerem i iPhonem. Jednak czy można zsynchronizować iTunes z systemem Android? Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, w jakie możesz to zrobić.

Przesyłanie muzyki z iTunes na telefon za pomocą kabla USB

1. Jak zsychronizować muzykę z iTunes z systemem Android?

Jeżeli do synchronizacji iTunes ze swoim telefonem nie chcesz korzystać z żadnej dodatkowej usługi ani aplikacji, najprostsze rozwiązanie będzie stanowić dla Ciebie przesyłanie plików muzycznych poprzez USB. Podłącz telefon do komputera, skorzystaj z menedżera swojego urządzenia i po prostu przeciągnij muzykę z folderu iTunes do folderu z muzyką na Twoim smartfonie. To stosunkowo prosty i szybki sposób na transfer ulubionej muzyki, choć należy pamiętać o tym, że ogranicza Cię pamięć wewnętrzna Twojego smartfona.

Pobierz aplikację Apple Music dla Androida

Chociaż jeszcze do niedawna Apple nie tworzyło aplikacji dla urządzeń z systemem operacyjnym Android, walka o klientów zmusiła markę do udostępnienia usługi Apple Music także dla Androida. Jest ona dostępna na urządzeniach z systemem Android 5.0 lub nowszym. Korzystanie z niej wymaga rejestracji i zalogowania za pomocą Apple ID – musi być to samo, z którego korzystasz do logowania się w iTunes. Oprócz możliwości synchronizowania z iTunes Apple Music to po prostu usługa przesyłania strumieniowego muzyki, dlatego wymaga płatnej subskrypcji.

Warto zaznaczyć, że mając dostęp do nieograniczonej biblioteki muzycznej w Apple Music, znaczenie przestaje mieć dostęp do muzyki zgromadzonej za pośrednictwem iTunes. Dlatego też zwykle w takiej sytuacji użytkownicy korzystają z iTunes, aby za jego pomocą słuchać muzyki z Apple Music, a nie odwrotnie.

Przenieś bibliotekę muzyczną z iTunes za pomocą Google Play Music

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że usługa Google Play Music (niedługo YouTube Music) jest kompatybilna z iTunes. Aby zsynchronizować iTunes z Google Play Music, należy pobrać na komputer menedżera Google Play Music oraz aplikację Muzyka Google Play na swój telefon. Po skonfigurowaniu usługi na komputerze możesz wybrać lokalizację muzyki, którą chcesz przesłać na smartfon, czyli bibliotekę iTunes. Menedżer Google Play Music rozpocznie przesyłanie wybranych plików muzycznych.

Po zsynchronizowaniu aplikacji Muzyka Google Play z menedżerem Google Play Music na komputerze smartfon automatycznie zacznie wyświetlać nowe utwory muzyczne. Należy mieć przy tym na uwadze, że transfer dużej biblioteki muzycznej może zająć trochę czasu. Nie trzeba jednak fizycznie podłączać telefonu do komputera.

Synchronizacja iTunes z Androidem poprzez aplikację doubleTwist

Osoby, które nie chcą korzystać z usługi Google Play Music, mogą skorzystać z alternatywy w postaci bezpłatnej aplikacji doubleTwist (opłaty wymaga wariant „pro” aplikacji, jednak nie jest on konieczny). Należy pobrać aplikację zarówno na komputer, jak i na telefon.

Po pobraniu i instalacji aplikacji na obu urządzeniach można wybrać metodę synchronizacji danych: poprzez USB lub płatną aplikację AirSync. Następnie w preferencjach aplikacji na komputerze należy zezwolić na używanie biblioteki iTunes. Za pomocą opcji „Synchronizuj” możesz przesłać całą kolekcję muzyki z iTunes na smartfon. Utwory muzyczne pojawią się na telefonie zarówno w odtwarzaczu doubleTwist, jak i jakimkolwiek innym preferowanym przez Ciebie odtwarzaczu muzycznym.

Synchronizacja iTunes z Androidem dzięki aplikacji iSyncr

iSyncr to aplikacja na urządzenia z systemem operacyjnym Android, która powstała specjalnie do synchronizacji ich z iTunes. Wystarczy pobrać ją na telefon za pośrednictwem sklepu Google Play, a na komputer także jej odpowiednik. Transfer biblioteki z iTunes do pamięci telefonu jest możliwy jedynie za pomocą przewodu USB. Trzeba zezwolić aplikacji na synchronizowanie się z iTunes. Po przesłaniu wybranych plików muzycznych będą one dostępne w dowolnym odtwarzaczu na telefonie.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.50 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.