Jak zwiększyć głośność rozmowy w telefonie?

Słyszysz swojego rozmówcę zbyt cicho, żeby go zrozumieć? A może jest on na tyle głośny, że słyszysz go nie tylko Ty, ale także całe Twoje otoczenie? Najlepiej dostosowywać głośność rozmowy w telefonie na bieżąco. Reguluj ją w zależności od otoczenia, w którym się znajdujesz i jakości mikrofonu w telefonie, z którego korzysta Twój rozmówca. Jak zrobić to w smartfonach najpopularniejszych marek?

Jak zwiększyć głośność rozmowy w Huawei?

1. Jak zwiększyć głośność rozmowy w telefonie?

Zmiana głośności rozmów w smartfonach Huawei jest możliwa zarówno podczas aktywnego połączenia, jak i po jego rozłączeniu.

1. Otwórz ustawienia telefonu.

2. Wybierz kategorię „Dźwięk i wibracje”.

3. Stuknij opcję „Pokaż więcej” pod paskami regulacji dzwonka, powiadomień oraz alarmów.

4. Smartfon wyświetli dodatkowe dwa paski regulacji dźwięku w multimediach oraz podczas połączeń.

5. Przesuń suwak „Połączenia” do satysfakcjonującej Cię głośności, na przykład do połowy.

Możesz również zmienić głośność rozmowy podczas wykonywania połączenia. Wówczas oddal telefon od twarzy i naciśnij górny przycisk pogłaśniania znajdujący się na krawędzi obudowy smartfona. Na ekranie wyświetli się mały suwak – przesuwając go w górę, zwiększysz głośność rozmowy w Huawei. Możesz także przytrzymać przycisk pogłaśniania, aby zwiększyć głośność.

Jak zwiększyć głośność rozmowy w telefonie Samsung?

2. Jak zwiększyć głośność rozmowy w telefonie?

Najprostszy sposób na to, aby zwiększyć głośność rozmowy w telefonie Samsung, to skorzystanie podczas połączenia z przycisku pogłaśniania dźwięku na krawędzi obudowy smartfona. Naciskając przycisk głośności, możesz obserwować, jak rośnie pasek głośności wyświetlany na ekranie urządzenia. Alternatywnie możesz raz nacisnąć przycisk głośności, a następnie przesunąć palcem pasek głośności, który został w ten sposób aktywowany na wyświetlaczu.

Chcąc zmienić głośność rozmowy w telefonie Samsung jeszcze przed nawiązaniem połączenia:

1. Naciśnij przycisk głośności na obudowie smartfona.

2. Smartfon wyświetli pasek głośności dla multimediów. Pociągnij za poziomą kreskę na dole paska, aby rozwinąć paski głośności dla pozostałych kategorii.

3. Znajdź kategorię „Połączenia” i przesuń pasek głośności do satysfakcjonującego Cię poziomu.

Kolejny sposób zwiększenia głośności podczas rozmowy w telefonie Samsung to skorzystanie z głównych ustawień smartfona:

1. Otwórz ustawienia swojego telefonu.

2. Wybierz kategorię „Dźwięk i wibracje”.

3. Zmień ustawienia głośności połączeń, przesuwając pasek głośności do określonego poziomu.

4. Możesz zaznaczyć opcję „Używaj przycisków głośności do mediów”.

W niektórych modelach telefonów Samsung umożliwia także skorzystanie z opcji „Ekstra głośność”. Jeśli zatem pasek głośności został przez Ciebie maksymalnie przesunięty poprzez przycisk głośności na obudowie:

1. Stuknij na smartfonie w trzy pionowe kropki oznaczające więcej opcji głośności.

2. Zaznacz funkcję „Ekstra głośność”.

3. Wybierz kategorię „Ustawienia”.

4. Odznacz funkcję „Redukcja hałasu”

Teraz podczas połączeń możesz słyszeć swojego rozmówcę znacznie głośniej niż wcześniej.

Jak zwiększyć głośność rozmowy w telefonie Xiaomi?

3. Jak zwiększyć głośność rozmowy w telefonie?

Podobnie jak w wyżej wymienionych smartfonach pracujących w systemie operacyjnym Android także w telefonie Xiaomi możesz zwiększyć głośność rozmowy poprzez zewnętrzne przyciski głośności. Możesz również przejść do ustawień dźwięku w telefonie, odszukując kategorię „Połączenia” i przesunąć suwak głośności do pożądanego przez siebie poziomu. Niektórzy właściciele telefonów Xiaomi napotykają jednak problem z niewystarczającą głośnością podczas rozmów nawet przy maksymalnych ustawieniach dźwięku. Może wynikać on z ustawienia w telefonie regionu innego niż Polska, w którym obowiązują inne przepisy dotyczące głośności dźwięku bezpiecznego dla słuchu. Aby wypróbować tę metodę:

1. Otwórz ustawienia telefonu.

2. Skorzystaj z lupki dostępnej w ustawieniach i wpisz do niej „Region”.

3. Otwórz kategorię ustawień „Region” i zmień go na „Polska” lub inny kraj, w którym przebywasz.

4. Jeżeli dźwięk nie uległ wzmocnieniu, możesz zmienić region na inny niż aktualnie zaznaczony.

Jak zwiększyć głośność rozmowy w iPhonie?

4. Jak zwiększyć głośność rozmowy w telefonie?

Podczas rozmowy telefonicznej możesz skorzystać z przycisków głośności znajdujących się na obudowie Twojego iPhone’a. Aby zwiększyć głośność rozmowy w iPhonie, naciśnij górny przycisk głośności i przytrzymaj go do pożądanego poziomu głośności. O zwiększenie głośności możesz poprosić również asystenta głosowego Siri. Jeżeli chcesz zachować głośność rozmów na stałym poziomie:

1. Otwórz ustawienia iPhone’a.

2. Wybierz kategorię „Dźwięki i haptyka”.

3. Wyłącz opcję „Zmieniaj przyciskami”.

Wyczyść kratkę głośnika w telefonie

Jeżeli Twój smartfon nadal jest zbyt cichy podczas rozmów, spróbuj wyczyścić jego głośnik. Pamiętaj jednak o tym, żeby zachować ostrożność. Przyda Ci się pędzelek z włosiem o średniej twardości lub czysta i sucha szczoteczka do zębów. Odradzamy natomiast korzystanie z twardych i ostrych przedmiotów jak wykałaczki. W przypadku dużych zabrudzeń możesz posłużyć się alkoholem izopropylowym. W pierwszej kolejności przetrzyj głośnik telefonu pędzelkiem na sucho, wymiatając okrężnymi ruchami zgromadzone zabrudzenia. Jeśli okaże się to niewystarczające, zwilż włosie pędzelka alkoholem izopropylowym. Nie rozpylaj go jednak bezpośrednio na głośnik. Jeżeli chcesz przedmuchać głośnik, używaj w tym celu wyłącznie sprężonego powietrza. Para wodna z Twoich ust może doprowadzić do osadzenia się wilgoci wewnątrz smartfona i jego uszkodzenia.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.