Jak zwiększyć pamięć w telefonie?

Częstym problemem, z którym borykają się użytkownicy smartfonów jest niewystarczająca ilość pamięci wewnętrznej na dysku. Dotyczy do przede wszystkim budżetowych smartfonów. W dzisiejszym poradniku przedstawiamy sposoby, które pozwolą uzyskać więcej miejsca na dane w telefonie.

Sposób 1. Sformatuj kartę pamięci jako pamięć wewnętrzną telefonu

Aby mieć więcej miejsca na aplikacje warto dodać kartę microSD  do pamięci wewnętrznej smartfona. Aby to zrobić wejdź w "Ustawienia"> "Ustawienia pamięci"> "Karta SD" i wybierz “formatuj jako pamięć wewnętrzna”. Dzięki temu karta microSD przestanie pełnić funkcję nośnika danych i stanie się nierozerwalną częścią pamięci telefonu.

Sposób 2. Przenieś aplikacje na kartę pamięci

karta pamięci

Przeniesienie aplikacji na kartę microSD pozwoli uwolnić miejsce w pamięci telefonu. O tym jak przenieść aplikacje na kartę pamięci pisaliśmy niedawno na naszym blogu. 

Sposób 3. Zapisuj zdjęcia na karcie pamięci automatycznie

Jest to idealne rozwiązanie dla tych użytkowników, którzy robią masę zdjęć, ale nie pobierają dużej ilości aplikacji i gier. Opcję automatycznego zapisu fotografii na karcie pamięci można znaleźć w ustawieniach aplikacji "Aparat".

Sposób 4. Usuń zbędne i nieużywane aplikacje

aplikacje na telefonie

Warto od czasu do czasu “posprzątać” zawartość swojego telefonu i pozbyć się nieużywanych aplikacji. Otwórz "Sklep Play", wybierz "Moje Aplikacje" i kliknij "Zainstalowane". Następnie posegreguj programy według czasu ostatniego użycia. Dawno nieużywane programy najlepiej usunąć.

Sposób 5. Wyczyść pamięć podręczną pozostałych aplikacji

Wraz z użytkowaniem smartfona zapełnia się pamięć podręczna aplikacji. Dlatego też należy ją regularnie czyścić za pomocą odpowiedniego narzędzia. Aby wyczyścić pamięć podręczną w telefonie Huawei, otwórz Menedżer pamięci i wyczyść pamięć. W telefonach innych marek funkcja ta dostępna z poziomu Ustawień.

Sposób 6. Przenieś zdjęcia do chmury

smartfon pliki w chmurze

Jeśli nie posiadasz slotu na kartę pamięci w swoim smartfonie, innym sposobem na uwolnienie przestrzeni może być przeniesienie zdjęć do chmury. O tym jak automatycznie przenosić zdjęcia z telefonu do chmury pisaliśmy niedawno na naszym blogu.

karty pamięci sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.40 / 5.0 (6)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.