Jaka aplikacja do biegania?

Dobra aplikacja do biegania to taka, która jednocześnie wykonuje dokładne pomiary, ma atrakcyjny interfejs i sprawdza się zarówno w przypadku początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy. W dzisiejszym wpisie prezentujemy trzy najlepsze programy, spełniające powyższe warunki.

Zalety korzystania z aplikacji do biegania

bieganie z telefonem

Większość aplikacji dla biegaczy jest darmowych i zastępuje profesjonalne urządzenia, jak np. zegarek GPS czy  krokomierz. Dzięki oprogramowaniom możemy na bieżąco śledzić nasze postępy i zoptymalizować treningi. Ponadto aplikacje umożliwiają dzielenie się naszymi osiągnięciami i rekordami w sieci. Jedyna rzecz, jaką przydałoby się dokupić by móc komfortowo korzystać z programów, to wygodny futerał na telefon zakładany na ramię lub pas.

Endomondo - bieganie & rower

Endomondo to jeden z najbardziej popularnych programów dla aktywnych osób na świecie. Aplikacja zapisuje trasy, pokazuje średnie tempo biegu, przebyty dystans i spalone kalorie. Dane są automatycznie wysyłane na imienny profil, gdzie możemy analizować wszystkie nasze treningi, śledzić postępy, a także wchodzić w interakcję i rywalizować z ludźmi z całego świata.

Aplikacja została doceniona przez użytkowników dzięki temu, że umożliwia udostępnianie wyników w serwisach internetowych, a także dzięki ciekawym akcjom, jak np. Pomoc Mierzona Kilometrami.

Runkeeper

tor do biegania

Poza spełnianiem podstawowych zadań aplikacji do biegania, takich jak prowadzenie statystyk dotyczących tempa, czasu i przebytego dystansu, Runkeeper umożliwia robienie selfie podczas treningu. Dzięki programowi możemy jednocześnie zrobić zdjęcie, dodać filtry i udostępnić je na portalach społecznościowych. W momencie pobicia rekordu lub osiągnięcia kamienia milowego, aplikacja natychmiast informuje o tym użytkownika.

Runtastic bieganie & fitness

Runtastic to jedna z bardziej zaawansowanych aplikacji, ponieważ oprócz zapisywania trasy, tempa biegu czy kalorii, udostępnia również plany treningowe, a także trenera głosowego. Program na bieżąco analizuje treningi użytkownika i podsyła pomocne porady, które pozwalają wejść na wyższy poziom ćwiczeń.

etui sportowe sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.60 / 5.0 (7)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.