Jaka aplikacja typu wideorejestrator na telefon?

Wideorejestratory w samochodach spełniają bardzo przydatną funkcję. Zapis z monitoringu kamery samochodowej stanowi dowód w sprawie sądowej i zabezpiecza przed niewłaściwą oceną winnego kolizji. Zakup dobrego wideorejestratora to wydatek rzędu kilkuset złotych. Na szczęście powstały aplikacje, które potrafią zmienić w wideorejestrator zwykłego smartfona.

AutoKam

Prosta aplikacja służąca do rejestrowania przebiegu jazdy w wybranej jakości. Nagranie wykonywane jest w postaci 5 - minutowych fragmentów. W momencie wykrycia kolizji, wypadku czy innego zdarzenia drogowego, oprogramowanie automatycznie zapisze całą partię materiału z incydentu. Każde zapisane nagranie będzie zawierać takie informacje jak prędkość, lokalizacja, data i godzina. Plusem oprogramowania jest to, że jako jedno z nielicznych będzie działać również na starszych smartfonach.

Road Recorder

korzystanie z telefonu podczas jazdy

Oprogramowanie będące rejestratorem, które oferuje zapisywanie nagrań w chmurze. To duża zaleta, ponieważ dzięki temu aplikacja nie zapycha pamięci w telefonie. W przeciwieństwie aplikacji AutoCam, Road Recorder nie zbiera danych o trasie. W programie można ustawić automatyczny zapis nagrania z każdej zapisanej podróży lub wysłanie go na maila. Aplikacja wykrywa niebezpieczne zdarzenia i automatycznie je zapisuje.

DailyRoads Voyager

Aplikacja - wideorejestrator posiadająca mnóstwo przydatnych funkcji. Oprogramowanie umożliwia między innymi określenie tego jak długie okresy mają zostać zarejestrowane, a w sytuacji wykrycia niebezpiecznego zdarzenia, możliwe jest wybranie partii liczonych w minutach i sekundach. Aplikacja sama automatycznie zapisze wybraną część nagrania, jeśli wykryje incydent drogowy. Ponadto jeśli będziemy tego chcieli, zapisze też film lub wykona zdjęcia.

Yanosik

Choć aplikacja znana jest polskim kierowcom głównie jako system ostrzegania o zagrożeniach na drodze, oprogramowanie ma także funkcję wideorejestratora. Opcję kamerki uruchamia się za pomocą jednego przycisku, a samą jakość nagrań i zdjęć można ustawić samemu z poziomu aplikacji. Podobnie jak w powyższych oprogramowaniach, niebezpieczne zdarzenia są zapisywane w pamięci automatycznie.

Rysiek

Podobnie jak Yanosik aplikacja służy przede wszystkim do ostrzegania kierowców przed kontrolami, wypadkami, czy robotami drogowymi. Dodatkowo program pełni funkcję wideorejestratora i umożliwia zmianę jakości nagrywanych filmów oraz zdjęć i zapis części przebiegu jazdy. Tak jak inne aplikacje, program Rysiek automatycznie zapisuje niebezpieczne sytuacje dla kierowcy. W odróżnieniu do Yanosika, program ma bardzo przyjemny interfejs.

O czym pamiętać podczas korzystania z aplikacji z wideorejestratorem?

uchwyt samochodowy na telefon

Oprogramowania służące do rejestrowania przebiegu jazdy zapisują nagrania w pamięci telefonu. Jeśli chcemy korzystać z aplikacji konieczne jest zadbanie o odpowiednią ilość miejsca w smartfonie, przez regularne czyszczenie pamięci lub zaopatrzenie urządzenia w kartę microSD. Możemy również wybrać aplikację, która zapisuje nagrania w chmurze.

Należy również zapewnić urządzeniu źródło zasilania oraz odpowiedni uchwyt, który zagwarantuje odpowiednią pracę telefonu przez całą podróż. Aktywne aplikacje mocno obciążają smartfona, dlatego rekomendujemy zaopatrzenie urządzenia w ładowarkę samochodową.

akcesoria gsm sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 5.00 / 5.0 (18)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.