Jaką ładowarkę samochodową wybrać?

Producenci smartfonów nie wypracowali jeszcze technologii, która pozwalałaby obejść się bez codziennego ładowania urządzeń. Telefony często rozładowują się podczas podróży, kiedy nie mamy dostępu do gniazdek elektrycznych i ładowarek sieciowych. W związku z tym coraz częściej poszukiwanym sprzętem są ładowarki samochodowe. W dzisiejszym poradniku podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego praktycznego akcesorium.

Typ złącza

uniwersalna ładowarka samochodowa Forcell 2,4A

Parametr, na który należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności to rodzaj końcówki. Złącze musi pasować do naszego modelu smartfona. Najbardziej popularne typy końcówek to microUSB, USB C i lightning.

Dużym zainteresowaniem cieszą się ładowarki uniwersalne ze złączem USB (np. Forcell 2,4A), do którego można podłączyć dowolną przejściówkę. Niektóre ładowarki uniwersalne posiadają kilka wejść USB, jak np. model Blun 7,3A, dzięki czemu możliwe jest zasilanie kilku różnych urządzeń jednocześnie.

Natężenie ładowania

ładowarka samochodowa Samsung EP-LN915U z Quick Charge 3.0

Przed zakupem ładowarki samochodowej  należy także zwrócić uwagę na natężenie ładowania akcesorium. Wartość ta podawana jest w amperach (A) lub w ich tysięcznych częściach, miliamperach (mA).

Warto wiedzieć, że im większe jest natężenie prądu ładowarki, tym szybciej naładuje ona telefon. Na przykład ładowarka o mocy 2A naładuje urządzenie mobilne dwa razy szybciej niż ładowarka o natężeniu 1A. Najszybsze ładowanie gwarantują ładowarki oznaczone standardami quick charge (np. Samsung EP-LN915U z Quick Charge 3.0).

Zasilanie

Dobre ładowarki samochodowe powinny być wyposażone w zabezpieczenia przeciwprzepięciowe, przeciwprzeciążeniowe, przeciwzwarciowe oraz termiczne i spełniać obowiązujące standardy. Decydując się na dany produkt musimy być pewni, że jest bezpieczny zarówno dla nas, jak i dla naszego urządzenia. Ładowarki z odpowiednimi atestami bezpieczeństwa i certyfikatami jakości znajdują się w naszej ofercie.

ładowarki do telefonów sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.80 / 5.0 (24)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.