Jaka słuchawka Bluetooth dla kierowcy?
Prowadzenie pojazdu ze smartfonem w dłoni jest nie tylko mało komfortowe, ale również niebezpieczne. Ponadto grozi otrzymaniem mandatu. Świetnym rozwiązaniem dla kierowców, którzy często muszą odbierać połączenia podczas jazdy jest słuchawka Bluetooth. W dzisiejszym artykule podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego praktycznego akcesorium.
Zalety i wady słuchawek Bluetooth
Przed decyzją o zakupie akcesorium warto poznać zalety, jak i wady słuchawek Bluetooth. Do plusów można zaliczyć przede wszystkim bezprzewodowość oraz lekką konstrukcję. Dodatkowo słuchawki Bluetooth pozwalają odbierać połączenia telefoniczne bez wyciągania telefonu i oferują możliwość odejścia ze słuchawką od smartfona. Główna wadą urządzenia jest z kolei konieczność ładowania akcesorium. Ponadto część osób odczuwa ucisk / ból podczas długotrwałego użytkowania słuchawek Bluetooth.
Słuchawki Bluetooth - jakie wybrać?
Na rynku dostępnych jest wiele słuchawek Bluetooth, które różnią się parametrami technicznymi mającymi wpływ na komfort użytkowania akcesorium. Przed zakupem słuchawki należy wziąć pod uwagę kilka czynników.
• Konstrukcja - wśród słuchawek Bluetooth można wyodrębnić takie z regulowanym uchwytem na ucho oraz z uchwytem zdejmowanym. Te drugie można nosić zarówno w wersji z zaczepem na ucho jak i bez. Wybór należy dopasować do własnych preferencji.
• Jakość dźwięku - to od niej zależy jak komfortowe będą rozmowy prowadzone przy pomocy akcesorium. Co prawda taka informacja nie znajdzie się w opisie urządzenia, jednak przed zakupem warto poznać opinie innych użytkowników oraz recenzentów. Dźwięk płynący z słuchawki powinien być czysty oraz odpowiednio głośny.
• Czas działania - największy wpływ na czas pracy akcesorium ma pojemność akumulatora. Im jest większa, tym dłużej słuchawka Bluetooth posłuży nam w trakcie jazdy. Warto także zwrócić uwagę na czas potrzebny do naładowania urządzenia.
• Zasięg - podawany w metrach. Podczas używania słuchawki jedynie w samochodzie, parametr ten nie będzie miał większego znaczenia. W momencie jednak gdy będziemy chcieli używać słuchawki Bluetooth również w domu, warto wybrać urządzenie o jak największym zasięgu.
• Obsługa połączeń - większość słuchawek umożliwia zarówno odbieranie jak i kończenie połączeń. W tańszych modelach warto jednak sprawdzić, czy obie funkcje są dostępne.
• Obsługa dwóch telefonów - opcję tę powinny wziąć pod uwagę przede wszystkim te osoby, które posiadają dwa telefony np. prywatny i służbowy.
• Producent - jeśli nie jesteśmy znawcamy sprzętu technicznego, największą pewność da nam po prostu kupno sprzętu od cenionych producentów, jak np. Jabra, Plantronics czy Samsung.