Jaka słuchawka Bluetooth dla kierowcy?

Prowadzenie pojazdu ze smartfonem w dłoni jest nie tylko mało komfortowe, ale również niebezpieczne. Ponadto grozi otrzymaniem mandatu. Świetnym rozwiązaniem dla kierowców, którzy często muszą odbierać połączenia podczas jazdy jest słuchawka Bluetooth. W dzisiejszym artykule podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego praktycznego akcesorium.

Zalety i wady słuchawek Bluetooth

słuchawka bluetooth panasonic

Przed decyzją o zakupie akcesorium warto poznać zalety, jak i wady słuchawek Bluetooth. Do plusów można zaliczyć przede wszystkim bezprzewodowość oraz lekką konstrukcję. Dodatkowo słuchawki Bluetooth pozwalają odbierać połączenia telefoniczne bez wyciągania telefonu i oferują możliwość odejścia ze słuchawką od smartfona. Główna wadą urządzenia jest z kolei konieczność ładowania akcesorium. Ponadto część osób odczuwa ucisk / ból podczas długotrwałego użytkowania słuchawek Bluetooth.

Słuchawki Bluetooth - jakie wybrać?

słuchawka bluetooth jabra

Na rynku dostępnych jest wiele słuchawek Bluetooth, które różnią się parametrami technicznymi mającymi wpływ na komfort użytkowania akcesorium. Przed zakupem słuchawki należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

• Konstrukcja - wśród słuchawek Bluetooth można wyodrębnić takie z regulowanym uchwytem na ucho oraz z uchwytem zdejmowanym. Te drugie można nosić zarówno w wersji z zaczepem na ucho jak i bez. Wybór należy dopasować do własnych preferencji.

• Jakość dźwięku -  to od niej zależy jak komfortowe będą rozmowy prowadzone przy pomocy akcesorium. Co prawda taka informacja nie znajdzie się w opisie urządzenia, jednak przed zakupem warto poznać opinie innych użytkowników oraz recenzentów. Dźwięk płynący z słuchawki powinien być czysty oraz odpowiednio głośny.

• Czas działania - największy wpływ na czas pracy akcesorium ma pojemność akumulatora. Im jest większa, tym dłużej słuchawka Bluetooth posłuży nam w trakcie jazdy. Warto także zwrócić uwagę na czas potrzebny do naładowania urządzenia.

• Zasięg - podawany w metrach. Podczas używania słuchawki jedynie w samochodzie, parametr ten nie będzie miał większego znaczenia. W momencie jednak gdy będziemy chcieli używać słuchawki Bluetooth również w domu, warto wybrać urządzenie o jak największym zasięgu.

• Obsługa połączeń - większość słuchawek umożliwia zarówno odbieranie jak i kończenie połączeń. W tańszych modelach warto jednak sprawdzić, czy obie funkcje są dostępne.

• Obsługa dwóch telefonów - opcję tę powinny wziąć pod uwagę przede wszystkim te osoby, które posiadają dwa telefony np. prywatny i służbowy.

• Producent - jeśli nie jesteśmy znawcamy sprzętu technicznego, największą pewność da nam po prostu kupno sprzętu od cenionych producentów, jak np. Jabra, Plantronics czy Samsung.

słuchawki do telefonu sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.30 / 5.0 (1)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.