Jaki power bank do iPhone’a?

Apple wprowadziło do swoich smartfonów wiele rewolucyjnych rozwiązań technologicznych, które na zawsze zmieniły rynek urządzeń mobilnych. Niestety i’Phone’y nigdy nie słynęły z wysokiej wydajności akumulatorów. Podpowiadamy jak wybrać najlepszy power bank do smartfona Apple, by rozwiązać problem szybko rozładowującej się baterii.

Do czego służy power bank?

Power bank to przenośne urządzenie służące do magazynowania energii. Dzięki gadżetowi możemy naładować naszego smartfona, gdy ten bliski jest wyczerpania, a my nie mamy w pobliżu dostępu do prądu. Power bank to niezastąpione akcesorium podczas wszelkich wyjazdów i wycieczek.

Pojemność power banków

Niezwykle istotną rzeczą jest dobór odpowiedniej pojemności power banku. Wartość ta wyrażana jest zazwyczaj w amperogodzinach. Dzięki niej określa się ile razy będzie można naładować smartfona od 0 do 100%, bez ponownego podłączania banku do prądu.

Na przykład za pomocą power banku o pojemności 8000 mAh, możemy zasilić do pełna iPhone’a 8 z baterią 1821 mAh oraz iPhone’a 7 z akumulatorem 1960 mAh aż czterokrotnie. Power bank o jeszcze większej pojemności - 13 000 mAh pozwoli naładować iPhone’a 8 Plus (bateria: 2691 mAh) i iPhone’a X (bateria: 2716 mAh) aż do 4,5 raza. Im większa pojemność akcesorium, tym większe są jego możliwości i wydajność.

Z reguły pojemność power banku jest związana z wielkością i masą akcesorium. Większa wartość amperogodzin, to zazwyczaj większe gabaryty produktu. Na szczęście na rynku dostępne są przenośne ładowarki do urządzeń Apple, które łączą w sobie kompaktowe wymiary i dużą pojemność. Na przykład power banki 10000 mAh Quick Charge, dostępne w kolorze czarnym, złotym oraz białym.

Jak wybrać power bank?

Gdy wiemy już co kryje się pod zagadnieniem pojemności power banku, możemy dobrać akcesorium do swojego iPhone’a oraz naszych potrzeb. Pojemność baterii w smartfonach Apple nie przekracza 3000 mAh, co sprawia, że wybór nawet małego power banku (np. 5000 mAh) pozwoli bez problemu naładować urządzenie do pełna. Akcesorium schowane w kieszeni będzie natomiast stanowiło świetną opcję awaryjną.

Modele z plusem mają mocniejsze akumulatory niż wersje podstawowe, dlatego w przypadku rozszerzonych wersji polecamy pojemniejsze power banki. Osobom, które dużo podróżują i często nie mają dostępu do ładowarki, również rekomendujemy wydajniejsze produkty o minimalnej pojemności 8800 mAh.

W etuo posiadamy szeroki wybór power banków dedykowanych smartfonom Apple od uznanych producentów. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu.

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.50 / 5.0 (4)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.