Jaki smartfon z klapką?

Smartfony z klapką nie cieszą się zbyt dużą popularnością, dlatego producenci urządzeń mobilnych rzadko decydują się na poszerzanie swoich ofert o tego typu modele. Na rynku dostępnych jest jednak kilka ciekawych, zamykanych smartfonów. W dzisiejszym wpisie prezentujemy te, które naszym zdaniem, są najlepsze.

Samsung Galaxy Folder 2

smartfon z klapką Samsung Galaxy Folder 2

Galaxy Folder 2 wprowadzony został przez Samsunga w 2017 roku. Model otrzymał 3,8-calowy ekran i 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 425 o taktowaniu 1,4 GHz. Telefon wyposażony został w 2 GB pamięci RAM i 256 pamięci na pliki, wymienną baterię o pojemności 1950 mAh i dwa aparaty (główny 8 Mpx i przedni 5 Mpx). Urządzenie działa pod kontrolą systemu Android, z modułem 3G lub LTE.

Nokia 8110 4G

smartfon z klapką Nokia 8110 4G

Telefon z 2018 roku o efektownym designie, nazywany “bananem” z uwagi na swój oryginalny kształt. Smartfon otrzymał 2,4-calowy ekran i procesor Qualcomm 205. Wyposażony został w 4 GB pamięci wbudowanej, 512 GB RAM-u, wymienną baterię 1500 mAh i aparat 2 Mpx z diodą LED. Nokia 8110 4G działa pod kontrolą systemu firmy KaiOS.

Alcatel GO Flip

smartfon z klapką Alcatel GO Flip

Alcatel GO Flip to smartfon z 2,8-calowym wyświetlaczem, 4 GB pamięci wbudowanej i 512 MB pamięci RAM. Telefon otrzymał wymienną baterię 1350 mAh i działa w oparciu o czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 210. Urządzenie współpracuje z systemem KaiOS.

ZTE Cymbal-T LTE

smartfon z klapką ZTE Cymbal-T LTE

Model ZTE z 2017 roku otrzymał 3,5-calowy ekran, 1 GB RAM-u i 8 GB pamięci wewnętrznej. Działa w oparciu o układ Qualcomm Snapdragon 210. Wyposażony został w aparat główny 5 Mpx oraz przednią kamerkę 2 Mpx i wymienną baterię o pojemności 1800 mAh. Urządzenie pracuje na systemie Android.

To co łączy smartfony z klapką to fakt, że ich specyfikacja jest raczej podstawowa i są to proste urządzenia przeznaczone dla niewymagających użytkowników. Ich główną zaletą oprócz składanej konstrukcji jest wymienna bateria oraz niska cena.

etui na telefon sprawdź

Zdjęcia:

samsung.com

nokia.com

alcatelmobile.com

zteusa.com

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.10 / 5.0 (8)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.