Jaki telefon z czystym Androidem? (2019 r.)

Brak nakładek na Androidzie ma kilka zalet. Czysty system operacyjny jest przede wszystkim pozbawiony zbędnych aplikacji i działa szybko przez długi czas. Które smartfony z czystym oprogramowaniem są godne polecenia? Prezentujemy nasze propozycje.

Google Pixel 3

telefon z czystym Androidem Google Pixel 3 i etui

Google Pixel 3 to smartfon, którego niewątpliwą zaletą jest czysty Android 9.0 Pie. Smartfon cechuje się wysoką wydajnością, dzięki układowi Qualcomm Snapdragon 845, który wspierany jest przez 4 GB pamięci RAM. Telefon otrzymał 5,5-calowy ekran OLED o proporcjach 18:9 i rozdzielczości Full HD+, jest wodoodporny i wyposażony w zaawansowany aparat. Ponadto posiada komplet modułów łączności bezprzewodowej i dual SIM.

Google Pixel 3 XL

telefon z czystym Androidem Google Pixel 3 XL i etui

Google Pixel 3 XL to większy wariant Pixela 3. Tak jak mniejszy brat otrzymał czysty system operacyjny Android i działa w oparciu o wydajny ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 845 z 4 GB RAM-u. Zaletą Pixela 3 XL jest z pewnością imponujący, 6,3-calowy wyświetlacz OLED o formacie 18,5:9 i rozdzielczości QuadHD+.

Nokia 9 PureView

telefon z czystym Androidem Nokia 9 PureView i etui

Nokia 9 PureView to doskonały fotosmartfon z 5 obiektywami o matrycy 12 Mpx. Oprócz zaawansowanego aparatu smartfon może pochwalić się czystym systemem Android 9 Pie, co w połączeniu z mocnym procesorem Qualcomm Snapdragon 845 i 6 GB RAM-u przekłada się na bardzo dobrą wydajność. Dodatkową zaletą smartfona jest szklana i wodoszczelna obudowa (IP67).

Xiaomi Mi A2

telefon z czystym Androidem Xiaomi Mi A2 i etui

Xiaomi Mi A2 to propozycja znanego i lubianego chińskiego producenta. Smartfon należy do programu Android One, a więc oferuje czysty system Android bez nakładek i zbędnych aplikacji. Urządzenie oferuje płynną pracę systemu, dzięki układowi Qualcomm Snapdragon 660, który wspierany jest przez 4 GB RAM-u. Smartfon otrzymał podwójny aparat główny, dual SIM i łączność LTE.

Smartfony z czystym Androidem nie pojawiają się na rynku zbyt często, ale w ofertach niektórych producentów można znaleźć ciekawe propozycje. Jest to dobra informacja dla użytkowników, których irytują autorskie nakładki i aplikacje.

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.40 / 5.0 (5)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.