Jaki telefon z dobrą baterią?

Szybko rozładowująca się bateria to uciążliwy problem dla wielu użytkowników smartfonów. Producenci dbają o wielofunkcyjność swoich telefonów oraz o to, by były lekkie i smukłe, często zapominając przy tym, że czas pracy na urządzeniu jest równie istotny. Dla osób, dla których kluczowym kryterium przy wyborze smartfona jest akumulator, przygotowaliśmy zestawienie telefonów z najlepszą baterią.

Baterie w telefonach - na co zwrócić uwagę?

bateria w telefonie

Pojemność baterii mierzy się w miliamperogodzinach (mAh). Im wyższa jest wartość mAh baterii, tym ma ona większą pojemność. Warto jednak wiedzieć, że smartfony z najwyższym mAh nie zawsze stanowią urządzenia o najlepszej żywotności baterii.

Na czas pracy baterii w smartfonie składa się więcej czynników. Może ona zależeć od wydajności procesora, jakości wyświetlacza i oprogramowania. Drogie, flagowe smartfony mają często lepszej jakości ekrany o płynniejszym dotyku, jednak nierzadko wiąże się to z krótszą żywotnością ich baterii. Smartfony z świetnie wyglądającymi wyświetlaczami QHD zazwyczaj charakteryzują się krótszym czasem pracy baterii, niż urządzenia z ekranami o niższej rozdzielczości.

Wiele dzisiejszych topowych telefonów wspiera też szybkie ładowanie. Z kolei tańsze urządzenia ze średniej półki nie mają opcji fast charge, ale za to ich żywotność baterii jest dłuższa. Przed zakupem smartfona warto więc ustalić priorytety, czyli zastanowić się na jakich parametrach najbardziej nam zależy.

Najlepsze telefony z dobrą baterią:

1. Huawei Mate 20 Pro - pojemność baterii: 4200 mAh

Huawei Mate 20 Pro etui na model

Huawei Mate 20 Pro jest pewnego rodzaju fenomenem, ponieważ jest to smartfon z niesamowitym wyświetlaczem, a jednocześnie z baterią o długiej żywotności. Co więcej telefon wspiera odwrotne bezprzewodowe ładowanie (funkcja ładowania innych urządzeń) i ma świetny, potrójny aparat główny.

2. Moto E5 Plus - pojemność baterii 5000 mAh

Moto E5 Plus etui na model

Moto E5 Plus to telefon o doskonałej żywotności baterii i słabszej specyfikacji. Posiada duży 6-calowy ekran i jest tani - obecnie kosztuje zaledwie 650 zł. Decydując się na ten telefon, otrzymamy budżetowy smartfon z długo działającą baterią, jednak o podrzędnej wydajności.

3. Asus Zenfone Max Pro M1 - pojemność baterii 5000 mAh

Asus Zenfone Max Pro M1 etui na model

ZenFone MAX Pro M1 ma pojemną baterię o długiej żywotności. Niestety ładuje się dość powoli. Zaletami smartfona są czyste, płynnie działające oprogramowanie, duży wyświetlacz 6’, solidna konstrukcja i podwójne aparaty. ZenFone Max Pro M1 to doskonały wybór dla osób, które poszukują prostego, niedrogiego smartfona, który będzie działał przez minimum dwa dni na jednym ładowaniu.

4. Blackberry Motion - pojemność baterii 4000 mAh

telefon Blackberry

Blackberry Motion nie ma najmocniejszych podzespołów, ale za to cechuje się długą żywotnością baterii. Zaletami smartfona są czysty Android i regularne aktualizacje zabezpieczeń, typowe dla Blackberry.

5. Moto G6 Play - pojemność baterii 4000 mAh

Moto G6 Play to doskonały, mały telefon z baterią o imponująco dużej pojemności i żywotności. Jeden z najtańszych telefonów na naszej liście. Wyposażony w skaner odcisków palców i ekran o modnych proporcjach 18:9.

power bank

Jak pokazaliśmy w powyższych przykładach, dłuższa żywotność baterii często, lecz nie zawsze wiąże się z gorszą specyfikacją i mniejszą funkcjonalnością smartfona. Użytkownikom, którzy borykają się z problemem szybko rozładowującej się baterii w swoich urządzeniach, polecamy zakup praktycznego i pojemnego power banka, który umożliwi naładowanie smartfona w podbramkowej sytuacji.

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.50 / 5.0 (21)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.