Jaki telefon z ładowaniem indukcyjnym?

Telefony z funkcją ładowania indukcyjnego cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Bezprzewodowe zasilanie jest wygodne, praktyczne i pozwala pozbyć się problematycznych kabli. W dzisiejszym wpisie prezentujemy najlepsze modele smartfonów wspierające to rozwiązanie.

Samsung

Samsung od lat stosuje funkcję ładowania bezprzewodowego w swoich smartfonach. Technologię tę odnajdziemy między innymi w najnowszych modelach Samsung Galaxy S10, S10 Plus i S10e (ładowanie zwrotne), zeszłorocznych Galaxy S9, Galaxy S9 Plus oraz Galaxy S8, Galaxy S8 Plus.

Huawei

huawei mate 20 pro

Huawei zastosował standard QI w najnowszym modelu Mate 20 Pro. Flagowiec otrzymał funkcję ładowania zwrotnego.

Apple

apple iphone xs max

Apple wprowadzanie rozwiązań z ładowaniem indukcyjnym rozpoczął dwa lata temu. Urządzenia wspierające tę funkcję to flagowe modele iPhonie XS, iPhone Xs Max, iPhone X, iPhonie 8 i iPhonie 8 Plus.

LG

LG G7 Thinq

Koreański producent zastosował technologię ładowania bezprzewodowego w kilku swoich modelach. Warto wymienić tu na przykład flagowy model marki - LG G7 Thinq oraz telefon z drugiej topowej linii - LG V30.

adapter do ładowarki indukcyjnej

Wśród smartfonów z ładowaniem indukcyjnym przeważają głównie smartfony marki Samsung. Coraz częściej jednak rozwiązanie to stosują w swoich urządzeniach również inni producenci.  Co ciekawe, opcję ładowania bezprzewodowego można aktywować nawet w tych telefonach, które fabrycznie nie zostały wsparte technologią QI. Wystarczy dokupić do telefonu niedrogi adapter do ładowarki indukcyjnej. Adapter ma formę cienkiej nakładki, którą umieszcza się z tyłu telefonu pod etui.

akcesoria gsm sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.80 / 5.0 (29)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.