Jaki uchwyt na telefon do roweru?

Uchwyty rowerowe na telefon to propozycja dla fanów wycieczek rowerowych, jak również osób, którym jednoślad służy jako środek transportu do pracy. Trzymanie smartfona w kieszeni czy plecaku może być ryzykowne lub po prostu niewygodne. Dlatego też warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego uchwytu rowerowego na smartfona. W tym artykule podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego praktycznego akcesorium.

Zalety uchwytów rowerowych na smartfony

Przed zakupem gadżetu warto dowiedzieć się, co tak naprawdę zyska się dzięki jego posiadaniu. W ten sposób łatwo ocenić czy produkt rzeczywiście jest nam potrzebny. Podstawową zaletą uchwytu jest to, że dzięki niemu telefon jest cały czas na widoku. Można używać nawigacji i bez przeszkód poruszać się po nieznanym terenie. Co więcej, łatwo korzystać z innych udogodnień telefonu, na przykład można nagrywać wideo, słuchać muzyki i zmieniać piosenki. Jest wiele przydatnych aplikacji dla cyklistów umożliwiających np. podgląd kadencji czy rytmu serca. Dla osób uprawiających turystykę rowerową i jednośladem przemierzających obce miasta świetnym pomysłem jest uruchomienie aplikacji typu wideorejestrator (np. AutoCam) i nagrywanie przejazdu. To świetna pamiątka z wakacji.

Osłona smartfona - uchwyty z etui i bez

uchwyt na telefon do roweru z pokrowcem

Na rynku dostępne są różne rodzaje uchwytów rowerowych. Jedne zaciskają się wokół odkrytego telefonu nie ochraniając go przed czynnikami zewnętrznymi. Drugi typ posiada etui osłaniające telefon. Przy wyborze uchwytu warto wziąć pod uwagę ewentualną możliwość zalania smartfona. Dotyczy to szczególnie osób, które lubią jazdę w ekstremalnych warunkach. Wybór uchwytu z osłoną polecamy jednak wszystkim, gdyż często zdarza się, że w trasie złapie nas ulewny deszcz. W razie upadku do kałuży czy piasku nasz telefon również będzie chroniony przed działaniem szkodliwych czynników.

Stabilność mocowania

rowerowa sakwa na telefon

Istotna rzecz wymagająca sprawdzenia przed zakupem uchwytu to sposób mocowania. Ważne, by uchwyt można było stabilnie przytwierdzić do kierownicy. Wszelkie przyssawki i magnesy nie są dobrym rozwiązaniem. Najlepiej sprawdzają się uchwyty z objemką kierownicy, dokręcane na śrubę oraz z możliwością regulacji. Warto zaopatrzyć się w uchwyt, który umożliwia także optymalizację kąta nachylenia obudowy. Jest to wygodne i ułatwia dopasowanie akcesorium do własnych potrzeb. Dobrą alternatywą są też rowerowe torby na ramę umożliwiające korzystanie z telefonu i schowanie w niej przydatnych drobiazgów jak portfel czy klucze. Na przykład wodoszczelna sakwa firmy Roswheel z wycięciem na słuchawki.

Rozmiar futerału uchwytu rowerowego

rozmiary uchwytów na telefon do roweru

Obowiązkowo należy sprawdzić rozmiar etui uchwytu rowerowego by dobrać akcesorium pasujące do modelu smartfona. Producent gadżetu powinien podać jakich wymiarów urządzenia będą się mieścić w futerale.

Wygoda użytkowania

Przed zakupem akcesorium należy przede wszystkim sprawdzić czy produkt pozwoli nam na wygodne korzystanie ze smartfona bez wyciągania go z etui. Folia etui powinna być dotykowa i umożliwiać normalne korzystanie z telefonu. Warto też upewnić się, czy produkt nie jest zbyt ciężki. To istotne, by po zainstalowaniu uchwytu na kierownicy nie czuć znaczącej różnicy ciężaru.

Uchwyty rowerowe posiadające odpowiednie cechy, takie jak między innymi lekka konstrukcja, stabilne mocowanie i wodoszczelne futerały z dotykową folią znajdują się w naszej ofercie pokrowców na rower.

uchwyty rowerowe sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.80 / 5.0 (23)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.