CHRISTMAS SALE zniżki aż do -50% | SPRAWDŹ »

Jaki uchwyt na telefon?

Dobrze dobrany uchwyt na telefon stanowi nie tylko zabezpieczenie dla naszego urządzenia, ale również zwiększa komfort jego użytkowania. Dzięki uchwytom na telefon możemy przykładowo korzystać z nawigacji, nie odrywając rąk od kierownicy podczas jazdy samochodem, motocyklem czy rowerem. Wygodne rozwiązanie stanowią także uchwyty na palec, dzięki którym minimalizujemy ryzyko upuszczenia telefonu. Jakie cechy warto wziąć pod uwagę przed zakupem idealnego uchwytu?

Uchwyty na telefon

Ponieważ smartfony stają się coraz większe, a jednocześnie coraz delikatniejsze, na popularności zyskują uchwyty na telefon. Możemy wykorzystywać je w wielu miejscach i sytuacjach, podnosząc komfort codziennego użytkowania smartfona. Poszczególne rodzaje uchwytów na telefon mogą mieć dodatkowe funkcje. Ich przykłady znajdziesz poniżej.

Uchwyty samochodowe

Jaki uchwyt na telefon? uchwyt samochodowy na szybę Baseus

Korzystanie z telefonu w trakcie prowadzenia samochodu jest zabronione i grozi mandatem. To również po prostu niebezpieczna czynność, przez którą możemy spowodować wypadek. Dlatego, jeśli chcemy korzystać z niektórych funkcji naszego telefonu podczas jazdy, takich jak na przykład nawigacja, powinniśmy zakupić uchwyt samochodowy.

Szeroka oferta wielu uchwytów samochodowych pozwala na dobranie idealnego dla nas akcesorium. W zależności od indywidualnych preferencji możemy postawić na minimalizm lub kupić uchwyt z dodatkowymi funkcjami. Bardzo popularne rozwiązanie to uchwyt na telefon do samochodu z ładowarką. Źródło zasilania stanowi gniazdo zapalniczki. Dostępne są jednak dwie metody ładowania: poprzez kabel zasilający lub bezprzewodowo, czyli za pomocą indukcji elektromagnetycznej.

Jaki uchwyt na telefon? Plastikowy uchwyt samochodowy ze szczypcami Baseus

Uchwyty samochodowe możemy podzielić także ze względu na sposób przytrzymywania telefonu. Plastikowy uchwyt na telefon do samochodu wykorzystuje w tym celu szczypce. Smartfon jest bezpiecznie zakleszczony i nie wypadnie z uchwytu na przykład podczas jazdy po wybojach. Z kolei uchwyt magnetyczny bazuje na wzajemnym przyciąganiu się magnesów. Jeden z nich znajduje się na powierzchni uchwytu, a drugi przyklejamy do obudowy naszego smartfona. Przyciąganie jest na tyle intensywne, że telefon nie jest w stanie spaść.

Ostatnie kryterium różnicujące uchwyty na telefon do samochodu to miejsce ich montażu. W tym przypadku wybór jest naprawdę szeroki. Do naszej dyspozycji pozostają uchwyty do montażu na:

• deskę rozdzielczą,

• kierownicę,

• kratkę wentylacyjną,

• szybę,

• wejście CD,

• oraz zagłówek.

Jaki uchwyt na telefon? Magnetyczny uchwyt samochodowy Baseus

Dobór miejsca warto dopasować do przestrzeni w samochodzie. Ekran telefonu powinien być dobrze widoczny, jednak nie może przeszkadzać w trakcie prowadzenia auta. Przed zakupem uchwytu na telefon nie zapomnijmy także zweryfikować, czy jest on kompatybilny z wielkością naszego smartfona. Niżej prezentujemy popularne modele uchwytów samochodowych, które możesz wykorzystać:

• Uchwyt samochodowy Baseus Gravity z ładowarką QI na kratkę wentylacyjną – wskazany model to uchwyt samochodowy i ładowarka indukcyjna w jednym. Podczas jazdy możemy więc jednocześnie korzystać z telefonu i go ładować. Smartfon przytrzymują automatycznie zamykające się szczęki. Uchwyt może być dowolnie regulowany, dzięki czemu ustawimy odpowiedni kąt nachylenia ekranu.

• Uchwyt samochodowy Baseus Osculum na szybę lub deskę rozdzielczą – do jego montażu wykorzystujemy mocną przyssawkę, która sprawdzi się zarówno w przypadku płaskich, jak i chropowatych powierzchni. Możemy dowolnie ją przemieszczać, ponieważ odzyskuje swoją pierwotną przyczepność po przemyciu wodą. Delikatnie zagięte szczęki przytrzymują telefon w stabilnej pozycji, dostosowując zacisk do przekątnej ekranu.

• Magnetyczny uchwyt samochodowy Baseus Star – zamontujemy go na kratce wentylacyjnej. Jest niewielkich rozmiarów, jednak został wykonany z wytrzymałych materiałów: aluminium i silikonu. Przyczepność telefonu zapewniają cztery silne magnesy. Możemy obracać smartfon o 360 stopni.

Uchwyty na telefon motocyklowe

Uchwyt motocyklowy powinien cechować się wyjątkową odpornością na czynniki zewnętrze. Podstawą jest w tym przypadku wodo- i pyłoszczelne etui, w którym ekran telefonu znajduje się za przezroczystą powłoką wykonaną z tworzywa sztucznego. Reszta materiałów nie może ulegać korozji, dlatego najbardziej wskazany jest wybór obręczy wykonanej z aluminium lub stali nierdzewnej.

Kolejna kwestia, na którą musimy zwrócić uwagę, to sposób montażu uchwytu. Regulowaną obręcz zaczepimy o lusterko motocykla. W tym przypadku często możemy wykorzystać uniwersalne uchwyty, które montuje się również na rowerach. Są także dostępne uchwyty na telefon do montażu bezpośrednio na kierownicy motocykla, z tak zwanym mocowaniem RAM.

Uchwyty rowerowe

Jaki uchwyt na telefon? uchwyt rowerowy

Osoby wybierające się na długie przejażdżki jednośladem mogą docenić udogodnienie w postaci uchwytu na telefon. Dzięki niemu podczas jazdy możliwe jest korzystanie z nawigacji lub aplikacji sportowej. Jazda rowerem, podczas której trzymamy kierownicę jedną ręką, może być niebezpieczna, dlatego znacznie lepiej wyposażyć się w uchwyt. W zależności od naszych preferencji możemy zamontować go na kierownicy, ale także na ramie roweru.

Podobnie jak w przypadku uchwytu motocyklowego, również uchwyt rowerowy powinien być wykonany z wytrzymałych materiałów wysokiej jakości. Całościowe etui będzie chronić smartfon przed wodą oraz zanieczyszczeniami. W razie jakichkolwiek przeszkód, które mogą wystąpić na drodze, zminimalizujemy również ryzyko stłuczenia ekranu lub porysowania obudowy. Docenimy możliwość regulacji kąta nachylenia uchwytu, tak by wyświetlacz był dla nas możliwie jak najbardziej widoczny.

Uchwyty na palec

Jaki uchwyt na telefon? uchwyty na palec ring

W ostatnim czasie na popularności zyskały także uchwyty na palec, inaczej nazywane ringami do telefonu. Przekładamy palec przez obręcz, która jest przyczepiana do plecków smartfona. Uchwyty na palec ozwalają na pewniejszy chwyt urządzenia, co może przydać się w wielu sytuacjach, na przykład podczas spędzania czasu z małym dzieckiem.

Kluczowa cecha, na którą powinniśmy zwrócić uwagę podczas doboru uchwytu na palec, to jakość jego wykonania. Podstawa uchwytu musi doskonale przylegać do powierzchni obudowy telefonu. Dlatego znacznie lepiej wybrać uchwyt naklejany niż przyssawkę. Mocna naklejka montażowa stanowi gwarancję, że nasz telefon nie odklei się w trakcie korzystania z uchwytu.

Ring musi być także wygodny w użytkowaniu, czyli przede wszystkim posiadać odpowiednią średnicę. Zbyt ciasna obręcz będzie powodować dyskomfort, podobnie jak jej zbyt ostre krawędzie. Materiały, z których wykonano obręcz, powinny być odporne na rdzę. Pamiętajmy też, że uchwyt na palec montujemy na dłużej, dlatego warto, aby dobrze się prezentował.

uchwyty na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.40 / 5.0 (8)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.