Jakie etui na telefon do biegania?

Uprawianie joggingu ze smartfonem w kieszeni lub w dłoni jest nie tylko mało komfortowe, ale również niebezpieczne dla urządzenia. Telefon może wypaść z kieszeni lub wyślizgnąć się z ręki. Na rynku pojawiło się wiele pokrowców na telefony dla aktywnych fizycznie. W tym artykule przyglądamy się wartym uwagi gadżetom dla biegaczy.

Futerały na ramię

Pokrowiec na ramię to idealne akcesorium dla osób, które w trakcie biegu chcą normalnie korzystać ze swojego smartfona. Dzięki gadżetowi możliwe jest wygodne słuchanie muzyki z telefonu oraz prowadzenie rozmów przez zestaw słuchawkowy bez konieczności przerywania aktywności. Wystarczy jeden ruch głową, aby skontrolować co dzieję się na ekranie telefonu. Pokrowce na ramię dostępne są w modnych kolorach i mogą stanowić nie tylko praktyczny, ale również stylowy dodatek. Futerał na ramię z diodami Led to z kolei świetne rozwiązanie dla osób biegających po zmroku. Pozwala komfortowo korzystać ze smartfona i dodatkowo zwiększa widoczność na drodze. Posiada kieszeń na klucze, a dzięki stabilnemu zapięciu na rzepy nie zsuwa się z ramienia. Przed wyborem etui należy sprawdzić jego rozmiar i dobrać akcesorium pasujące do modelu smartfona.

Sportowe nerki na telefon z okienkiem

Zaletą sportowych saszetek biodrowych jest to, że są bardzo pojemne. Posiadają przezroczyste okienko na telefon oraz praktyczną kieszeń na inne przedmioty, na przykład klucze, chusteczki, kartę bankomatową czy inne drobiazgi. Jest to więc świetne rozwiązanie dla fanów dalekich dystansów. Gadżet sprawdzi się także podczas wyjazdu, koncertu czy festiwalu. Nerki posiadają otwór umożliwiający podłączenie słuchawek i dogodne słuchanie muzyki oraz wykonywanie połączeń. Istotną cechą wpływającą na wygodę noszenia nerki jest jej ciężar, dlatego podczas zakupu warto zwrócić uwagę na to, by była jak najlżejsza. Poza komfortem znaczenie ma także design, dlatego bardzo popularne są kolorowe nerki z okienkiem. Podobnie jak w przypadku pokrowców na ramię, przed zakupem saszetki biodrowej należy sprawdzić rozmiar futerału i dopasować go do wymiarów telefonu.

Wodoszczelne saszetki na smartfona

Wodoszczelna nerka zapinana w pasie to propozycja dla osób aktywnych nawet w ekstremalnych warunkach. Dzięki temu gadżetowi zarówno telefon, jak i inne ważne przedmioty, takie jak dokumenty czy karta do bankomatu nie zamokną podczas deszczu. Futerał zapinany jest na zamek pokryty specjalną warstwą ochronną i nie przepuszcza wilgoci. Pokrowiec służy do przechowywania telefonu, ale nie do korzystania z niego podczas wykonywania aktywności - nie posiada transparentnego okienka i wejścia na przewód audio. Pasuje za to do większości smartfonów, gdyż jest uniwersalny. Pasek nerki jest wytrzymały, elastyczny i wygodny, a sama saszetka bardzo lekka.

To oczywiście tylko niektóre propozycje przydatnych gadżetów dla biegaczy. Więcej akcesoriów znajduje się na stronie sklepu etuo w zakładce futerały do sportu.

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.70 / 5.0 (25)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.