CHRISTMAS SALE zniżki aż do -50% | SPRAWDŹ »

Jakie etui na telefon do motocykla?

Trzymanie telefonu w kieszeni podczas jazdy jednośladem jest niekomfortowe i może być niebezpieczne. W dzisiejszym artykule podpowiadamy jakie etui na telefon najlepiej sprawdzi się dla motocyklistów.

Etui na telefon na ramę motoru

etui na telefon do motocykla

Motocykliści bardzo często podróżują w ekstremalnych warunkach. Tym samym ich urządzenia mobilne są niejednokrotnie narażone na kontakt z pyłem, wilgocią i silnym wiatrem. Dlatego też smartfony kierujących jednośladami wymagają większej ochrony, niż telefony przeciętnych użytkowników.

Najlepszym rozwiązaniem dla motocyklistów są uchwyty montowane na ramie pojazdu. Trzymanie twardych przedmiotów w kieszeni kurtki jest bardzo niebezpieczne i podczas upadku może spowodować obrażenia ciała.

Ponadto smartfon umieszczony na ramie motoru jest wygodnym rozwiązaniem, gdyż umożliwia bezpieczne korzystanie z funkcji urządzenia podczas jazdy. Można więc bez przeszkód korzystać z nawigacji i poruszać się po nieznanych terenach. Świetnym pomysłem jest także uruchomienie aplikacji typu wideorejestrator, na przykład AutoCam i nagrywanie podróży.

Uchwyt na motocykl z solidnym mocowaniem

Podczas wyboru etui na telefon do motocykla powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Najważniejsza kwestia to sposób mocowania uchwytu, który powinien zapewnić trwałe i stabilne przytwierdzenie urządzenia do ramy pojazdu.

Najlepiej sprawdzają się uchwyty z objemką ramy, dokręcane na śrubę. Taki sposób mocowania sprawi, że futerał nie odpadnie nawet podczas jazdy z większą prędkością. Uchwyt powinien posiadać możliwość regulacji i optymalizacji kąta nachylenia obudowy, aby korzystanie z funkcji smartfona było wygodne i bezpieczne.

Wodoszczelne etui z dotykową folią

Przed zakupem powinniśmy sprawdzić czy uchwyt pozwoli nam na komfortowe korzystanie ze smartfona bez wyciągania go z etui. Folia, która pokrywa front futerału powinna być dotykowa i umożliwiać normalne korzystanie z telefonu.

Sam futerał ze względu na bezpośredni kontakt z różnymi czynnikami zewnętrznymi powinien być wodoszczelny i chronić smartfona przed pyłem, brudem i drobinami spalin. Powyższe cechy posiadają na przykład futerały firmy Blue Star.

Przed zakupem akcesorium należy sprawdzić rozmiar etui, a także upewnić się, czy model motocykla posiada na tyle długą ramę, by zamontowanie na niej uchwytu było możliwe.

Pokrowce na motocykl sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.50 / 5.0 (17)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.