Jakie gadżety zabrać na majówkę?

Zdecydowana większość z nas ma już plany na majówkę, ale czy jesteśmy do niej dobrze przygotowani? Co spakować na wyjazd, a co zabrać na długi, wiosenny spacer po mieście? Specjalnie dla Was, przygotowaliśmy zestawienie majówkowych gadżetów!


Bezkompromisowym numerem jeden jest pojemny powerbank! Smarton przy aktywnym użytkowaniu potrafi się rozładować nawet w kilka godzin. Dlatego przenośna ładowarka to zdecydowane must have urlopowych wyjazdów, szczególnie jeśli telefon służy nam nie tylko do dzwonienia, ale również do nawigacji trasy.

Będąc już w temacie planowania i wyznaczania trasy, nie zapominajmy o zainstalowaniu przydatnych aplikacji mobilnych. Niepotrzebne są książkowe przewodniki, skoro można wszystko zmieścić w smartfonie czy tablecie. Ze swojej strony polecamy m.in.:

  • Polska niezwykła - apka dla podróżników z bazą ponad trzydziestu tysięcy obiektów, które warto odwiedzić. 
  • Pogodynka.pl - aktualne informacje pogodowe na podstawie danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 
  • Jakdojade.pl - szybki i wygodny sposób na wyszukanie połączeń transportowych.
  • Yanosik - niezawodna nawigacja z informacjami o utrudnieniach na drogach oraz kontrolach policyjnych.


W obecnych czasach nie musimy mieć zaawansowanego aparatu w telefonie, by zrobić ładne zdjęcia podczas urlopu. Dodatkowy obiektyw na smartfon zdecydowanie poprawi jakość fotografii. Na rynku dostępnych jest wiele dedykowanych i uniwersalnych modeli. Przykładem może być np. zestaw obiektywów do smartfonów 4w1 SL-400 od Forever, dzięki któremu zrobimy wspaniałe zdjęcia z różnych perspektyw. Ceny akcesoriów, w zależności od przeznaczenia, wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złoty.


Pamiętajmy również o zabezpieczeniu urządzeń mobilnych! W tej kwestii proponujemy etui na telefon z naszego asortymentu. Do wyboru jest mnóstwo kolorowych wzorów! Można zatem chronić smartfon przed uszkodzeniami mechanicznymi i zabrudzeniem, ale także zmienić jego wygląd. Polecamy sprawdzić modną kolekcję wiosna/lato od icon!Kolejnym gadżetem jest wodoodporne etui na telefon! To niezastąpione akcesorium dla fanów aktywnego wypoczynku nad wodą. Nasze urządzenie pozostanie zabezpieczone przed wilgocią i innymi szkodliwymi warunkami.


Ostatnim proponowanym niezbędnikiem majówkowym jest lokalizator bluetooth Chipolo, dzięki któremu nie spędzimy cennego czasu na szukaniu kluczy, portfela czy plecaka! Wystarczy brelok i specjalna aplikacja, dzięki którym szybko odnajdziemy zagubiony przedmiot. A co jeśli zapodzieje się telefon? Wtedy wystarczy potrząsnąć Chipolo, by smartfon zaczął dzwonić. Przydatne, prawda? ;)

Mamy nadzieję, że tych kilka porad i wskazówek ułatiwi Wam aktywny "majówkowy" (i nie tylko)  wypoczynek. 

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.30 / 5.0 (1)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.