Jakie gry na telefon dla dzieci?

Wielu rodziców nie pozwala swoim dzieciom korzystać ze smartfonów, ze względu na znajdujące się w internecie nieodpowiednie materiały i treści. W sieci można jednak znaleźć mnóstwo wartościowych gier edukacyjnych, które wspierają rozwój intelektualny maluchów. W dzisiejszym artykule prezentujemy zestawienie najciekawszych, bezpłatnych programów do nauki i zabawy, do ściągnięcia na telefon.

Gra na telefon dla dwu- i trzylatka - KIDS BRAIN BUDDY

Kids Brain Buddy to seria gier na telefon, obejmująca takie zadania jak dopasowywanie kształtów, wyszukiwanie różnic, czy rozwiązywanie obrazkowych testów pamięciowych.

Aplikacja nie tylko dostarcza dzieciom rozrywki, ale także rozwija ich umiejętności motoryczne i poznawcze, jak koncentracja, pamięć, koordynacja wzrokowo - ruchowa, czy umiejętności dotykowe. Program jest regularnie aktualizowany i rozbudowywany o nowe elementy, dzięki czemu szybko się nie nudzi.

Gra na smartfona dla cztero- i pięcio latka - 123S ABCS HANDWRITING

Świetna gra będąca jednocześnie doskonałym narzędziem do nauki pisania. Zadaniem dziecka jest przesuwanie palca lub rysika do telefonu po ekranie smartfona, tak by napisać poszczególne litery. By skasować pomyłkę wystarczy potrząsnąć telefonem, co przynosi maluchom jeszcze więcej frajdy.

Gra dla sześcio- i siedmiolatka BIT BY BIT

Gra polega na prowadzeniu ludzika i różnych elementów do miejsc docelowych. Program rozwija umiejętność planowania z wyprzedzeniem, twórczego rozwiązywania problemów oraz analitycznego i logicznego myślenia. Celem aplikacji jest przygotowanie dzieci do nauki programowania.  

Gra na telefon dla ośmiolatka - Duolingo

Duolingo to aplikacja do nauki angielskiego, która dzięki ciekawym testom przyciąga ciekawość dzieci. Program nagradza uczącego się za postępy w nauce, motywując go do dalszego pogłębiania wiedzy. Aplikacja rozwija umiejętności pisania, słuchania, a także mówienia w języku angielskim.

etui na telefon sprawdźrysiki do telefonów sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.30 / 5.0 (20)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.