Jakie słuchawki z mikrofonem do telefonu?

Słuchawki z mikrofonem sprawdzają się w wielu sytuacjach. Umożliwiają odbiór rozmów telefonicznych podczas słuchania muzyki, prowadzenie konwersacji przez komunikatory internetowe oraz komunikację z gamerami podczas grania w gry sieciowe. W dzisiejszym artykule podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze tego akcesorium.

Jaki rodzaj słuchawek wybrać?

sluchawki do telefonu z mikrofonem

Do smartfonów oraz innych przenośnych odtwarzaczy dedykowane są douszne lub dokanałowe  słuchawki z mikrofonem, umożliwiające prowadzenie rozmów. Jedną z bardziej istotnych cech w tego rodzaju produktach jest niska waga i niewielkie rozmiary. Słuchawki do smartfonów powinny też dobrze izolować dźwięki otoczenia.

W przypadku słuchawek dedykowanych urządzeniom mobilnym, standardem są wtyki mini-jack (3,5 mm). Warto zwrócić uwagę na to, czy akcesorium posiada opcję regulacji głośności.

Słuchawki do telefonu - istotne parametry

sluchawki-acura

By zapewnić dobrą jakość dźwięku, słuchawki powinny posiadać pasmo przenoszenia w zakresie minimum 20 - 20000 Hz. Jest to zakres odpowiadający skali dźwięków słyszalnych przez ludzkie ucho. Istotnym parametrem, jest również impedancja, która informuje jaką moc trzeba dostarczyć słuchawkom, by osiągnąć pożądany poziom głośności. Zakres tej wartości w słuchawkach przeznaczonych do smartfonów powinien wynosić od 16 do 32 Ohm.

Równie ważną właściwością jest czułość (skuteczność). Parametr ten wskazuje głośność słuchawek, przy dostarczeniu im 1 mW. Przy impedancji od 16 do 32 Ohm, odpowiednią głośność słuchawek zapewni czułość na poziomie od 100 - 120 dB.

Powyższe cechy posiadają między innymi uniwersalne słuchawki: Acura CU1060, Huawei AM115 i Samsung EO-EG920BW.

słuchawki do telefonu sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.90 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.