Już wkrótce w Berlinie IFA 2015!

W dniach 4-9 września 2015 roku w Berlinie odbędzie się kolejna edycja IFA! Międzynarodowa Wystawa Elektroniki Użytkowej i Sprzętu AGD to jedne z największych targów elektroniki na świecie. Uczestnicy mają pełny i aktualny przegląd sytuacji na rynku telefonii. Dodatkowo Berlin jest bardzo ważnym miejscem prezentacji nowości i spotkań osób z branży. W ramach targów kongres IFA TechWatch i wiele innych imprez.

Podczas IFA wystawcy prezentują: telewizory, Blu-Ray, kino domowe, nagrywarki, wyświetlacze, głośniki, sprzęt audio, tablety, smartfony, fotografię cyfrową, kamery, wideo, MP3, pamięć, telekomunikacja, kable, anteny, urządzenia nadawcze i odbiorcze, systemy komputerowe i oprogramowanie do aplikacji multimedialnych, rozrywka i media informacyjne, gry, duży i mały sprzęt AGD, elektryczne systemy ogrzewania, profesjonalne urządzenia dla stacji radiowych i telewizyjnych, Izone (dział dla urządzeń Apple) i wiele innych.

Co pokażą wystawcy?

Na specjalistycznych serwisach można znaleźć już całą garść oczekiwań dotyczących konkretnych wystawców i tego, co zostanie zaprezentowane.

Firma Samsung rokrocznie pozostaje jednym z głównych źródeł zainteresowania. W tym roku zaprezentuje nam:

  • Samsung Galaxy Note5, Samsung Galaxy S6;

  • Samsung Gear S2 z okrągłym ekranem dotykowym;

  • może nieco więcej konkretnych informacji na temat spodziewanej produkcji nowej linii smartfonów – Galaxy O.

samsung galaxy note 5

Producenci z HTC także przygotowali kilka niespodzianek. Kandydatami do możliwego debiutu na targach są modele HTC Desire 728 i HTC Desire 828w. Z kolei dla marki Motorola targi IFA 2015 będą idealnym wręcz momentem na przedstawienie modelu Moto 360. Według plotek będzie on dostępny w dwóch różnych rozmiarach, podobnie do Apple Watch.

Microsoft na targach IFA zaprezentuje gadżety elektroniczne z wbudowanym systemem operacyjnym Windows 10. Tablety, notebooki, sprzęt do gier i wiele innych. Wszystko oprócz smartfonów Lumia, których premiera przewidziana została na październik. Marka BlackBerry z pewnością zaprezentuje model BlackBerry Venice z zakrzywionym ekranem i panelem QWERTY. Od firmy Huawei możemy oczekiwać ekspozycji Huawei Mate8 i Huawei Mate S.

Firma Sony z pewnością pokaże Sony Xperia Z5 i Z5 Compact, swoje najnowsze cudeńka technologiczne. Możliwe, że wystawca zaprezentuje również Sony Xperia Z5 Ultra. Specjaliści z firmy zapowiadają również ekspozyję SmartBand 2 i najprawdopodobniej nowego smartwatcha.

targi IFA berlin

Całą masę nowości na tegoroczne targi IFA 2015 szykują specjaliści z firmy LG. Wśród wystawowych nowinek znajdą się:

  • LG Music Flow P5 – z funkcją Auto Music Play, bateria wystarczy nawet na 15 godzin ciągłego odtwarzania muzyki;

  • SoundPOP 360 – nawet 20 godzin ciągłego słuchania muzyki!, funkcje: Multi Point, Dual Play, TV Sound Sync;

  • LG Music Flow HS8 – pierwszy zakrzywiony soundbar tej marki z 4,1-kanałowym systemem głośników;

  • LG Tone Ultra (HBS-810) – bezprzewodowe słuchawki ze znakomitą jakością dźwięku, z zastosowaniem specjalnej Quad-Layer Speaker Technology.

Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie imprezy:) 

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Wybierz jedną z powyższych ocen.