Konfiguracja poczty Samsung Email – instrukcja krok po kroku

Jeśli masz telefon marki Samsung, możesz skorzystać z dostępnej w nim aplikacji Samsung Email. Dzięki niej w jednym miejscu możesz odbierać i wysyłać wiadomości z różnych kont poczty elektronicznej. W efekcie zyskasz większą kontrolę nad przychodzącymi do Ciebie mailami. Poniżej przedstawiamy instrukcję krok po kroku, jak skonfigurować pocztę Samsung.

Samsung Email – właściwości aplikacji

Konfiguracja poczty Samsung Email

Samsung Email to prosta, intuicyjna w obsłudze aplikacja, która pozwala na szybkie zarządzanie pocztą elektroniczną na smartfonach Samsung. Gwarantuje automatyczną synchronizację, nie kolidując z właściwymi skrzynkami pocztowymi lub aplikacjami pocztowymi na innych urządzeniach. Główny atut aplikacji Samsung Email to możliwość skonfigurowania jej z wieloma kontami poczty elektronicznej. W efekcie na jednej aplikacji możesz przeglądać wiadomości otrzymywane na przykład na swoją pocztę gmail, firmową skrzynkę pocztową oraz prywatnego maila założonego poczcie WP. Aplikacja będzie informować Cię o otrzymywaniu nowych wiadomości na każdym z tych kont. Za jej pośrednictwem możesz szybko odbierać i wysyłać wiadomości, także z załącznikami. Wszystko bez konieczności każdorazowego logowania.

Jak skonfigurować pocztę Samsung Email?

Żeby aplikacja Samsung Email działa w pełni poprawnie, upewnij się, że system operacyjny Android na Twoim telefonie został zaktualizowany:

1. Otwórz ustawienia telefonu.

2. Wybierz kategorię „Aktualizacja oprogramowania”.

3. Jeśli dostępna jest nowa aktualizacja, stuknij opcję „Pobierz i zainstaluj”.

4. Postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie smartfona.

Pobieranie i konfiguracja Samsung Email

 

Telefony Samsung mają fabrycznie zainstalowaną aplikację Samsung Email. Jeśli jednak wcześniej została ona przez Ciebie usunięta, możesz ponownie pobrać ją ze Sklepu Play. Warto również upewnić się, czy posiadana przez Twój telefon wersja aplikacji jest aktualna. Jeśli nie była wcześniej używana, istnieje możliwość, że masz starą wersję aplikacji. Również za pośrednictwem Sklepu Play możesz ją zaktualizować.

Dodaj konto e-mail do Samsung Email

Zależnie od rodzaju konta e-mail Samsung Email udostępnia opcję automatycznej lub ręcznej konfiguracji skrzynek pocztowych. Automatycznie możesz skonfigurować popularne w skali globalnej konta mailowe od Google, Yahoo czy Microsoftu:

1. Otwórz aplikację Samsung Email na swoim telefonie.

2. Wybierz typ konta e-mail, jaki chcesz dodać do aplikacji.

3. Wprowadź dane logowania do skrzynki pocztowej.

4. W większości przypadków połączenie aplikacji z pocztą e-mail może wymagać zaakceptowania polityki prywatności.

5. Jeżeli chcesz dodać do aplikacji kolejną skrzynkę pocztową, stuknij ikonę ustawień e-mail, a następnie wybierz opcję „Dodaj konto”.

Jak widać, w przypadku poczty Gmail, Yahoo czy Microsoft wystarczy jedynie wpisanie do aplikacji adresu mailowego i hasła do poczty elektronicznej. Aplikacja samodzielnie skonfiguruje właściwe ustawienia serwera. Jeżeli chcesz dodać do Samsung Mail mniej popularne skrzynki pocztowe, konieczna będzie natomiast ręczna konfiguracja, która wymaga większej liczby kroków:

•Otwórz aplikację Samsung Email na swoim smartfonie.

•Wybierz ustawienia aplikacji, a w nich dodawanie nowego konta.

•Wprowadź dane do konta i wybierz opcję „Konfiguracja ręczna”.

•Jeśli chcesz korzystać z dodawanej poczty na wielu urządzeniach, wybierz rodzaj konta IMAP.

•Wprowadź dane serwera poczty przychodzącej i serwera poczty wychodzącej. W celu uzyskania szczegółowych informacji na ten temat możesz skontaktować się z dostawcą usług swojej poczty elektronicznej. Na ogół są one jednak udostępniane w widocznym miejscu, które bez problemu można wygooglować. Wystarczy wpisać na przykład „WP serwer poczty wychodzącej”.

•Po wprowadzeniu wszystkich danych stuknij „Zaloguj”, aby zakończyć konfigurację.

Jak korzystać z aplikacji Samsung Email?

Jak każda aplikacja również Samsung Email podlega konfiguracji pod kątem powiadomień. Za jej pośrednictwem możesz odbierać i wysyłać wiadomości ze wszystkich swoich kont e-mail. Aplikacja pozwala Ci także na łatwe dodawanie i otwieranie załączników w wiadomościach mailowych. Jeśli chcesz wysłać maila poprzez Samsung Email:

1. Otwórz aplikację na swoim telefonie.

2. W aplikacji wybierz konto poczty, z którego chcesz wysłać wiadomość.

3. Stuknij ikonę tworzenia wiadomości w prawym dolnym rogu wyświetlacza.

4. W polu „Do” wpisz adres e-mail odbiorcy. Możesz dodawać więcej odbiorców lub skorzystać z listy kontaktów.

5. Wprowadź temat i tekst swojej wiadomości.

6. Załącznik możesz dodać, jeśli wybierzesz ikonkę spinacza.

7. Stuknij przycisk wyślij (papierowy samolocik).

Przeglądaj załączniki z maili na swoim telefonie

Dzięki Samsung Email możesz bez przeszkód pobierać i otwierać załączniki na smartfonie:

1. Otwórz aplikację.

2. Wybierz wiadomość z załącznikiem, który chcesz otworzyć.

3. Stuknij załącznik i wybierz aplikację, za pomocą której chcesz go otworzyć. Na przykład plik PDF możesz otworzyć w aplikacji Acrobat Reader.

4. Zatwierdź, stukając „Pobierz” lub „Otwórz”.

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.80 / 5.0 (16)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.