Krokomierz w telefonie - jak działa i jakie ma zalety?

Krokomierze to urządzenia służące do obliczania liczby kroków podczas chodzenia, biegania czy uprawiania aerobiku. Dzięki twórcom aplikacji mobilnych, liczniki kroków możemy zainstalować również w naszych smartfonach. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy w jaki sposób programy do zliczania kroków działają w urządzeniach mobilnych i jakie mają zalety.

Zalety aplikacji z licznikami kroków

aplikacja krokomierz

Krokomierze pozwalają na monitorowanie treningów oraz motywują do ustalania nowych celów. Dostarczają informacji o przebytych dystansach oraz o naszej skuteczności. Dzięki krokomierzom możemy sprawdzić, jak zmienia się nasza wytrzymałość po upływie dni i tygodni. Aplikacje na telefon z licznikami kroków uwalniają od potrzeby kupowania tradycyjnych, profesjonalnych urządzeń.

Jak działa krokomierz w telefonie?

Aplikacje na telefon będące zamiennikami klasycznych krokomierzy działają na urządzeniach wyposażonych w czujnik akcelerometru. Czujnik wyczuwa zmiany kierunku oraz prędkości smartfona oraz dostarcza informacji o kącie pod jakim trzymany jest telefon. Aplikacja monitoruje zmiany w akcelerometrze i na ich podstawie zlicza liczbę kroków.

Gdzie trzymać telefon podczas korzystania z aplikacji?

sportowy futerał do biegania

To gdzie trzymany jest smartfon podczas korzystania z krokomierza, nie ma większego znaczenia. Dopóki telefon znajduje się blisko użytkownika, aplikacja będzie zliczać liczbę kroków. Można zatem trzymać telefon zarówno w ręce, w kieszeni, jak i w plecaku. Podczas joggingu najwygodniej jednak przechowywać telefon w sportowym futerale do biegania np. zakładanym na ramię lub pas.

Krokomierz a wpływ na baterię smartfona

krokomierz a wpływ na baterię smartfona

Aplikacje z licznikami kroków zużywają sporo energii, ponieważ do swojego działania używają czujników w telefonach. W związku z tym jeśli chcemy często korzystać z tego typu programów, powinniśmy wyposażyć swoje urządzenie w kompaktowy power bank.

etui sportowe sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.60 / 5.0 (30)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.